Popularita Hunger Games posiluje zájem o lukostřelbu

Projevilo se to už na letních olympijských hrách v roce 2012 v Londýně. Lukostřelba byla tehdy nejsledovanějším sportem celých her! Nazývali ji „novým curlingem“ a poukazovali na spojitost s Hunger Games. Vždyť představitelce Katniss Everdeen z Hunger Games pomáhala s tréninkem přímo olympijská lukostřelkyně Khatuna Lorig. A my si myslíme, že na tom skutečně něco bude.

Tajná zbraň USA

V médiích se rovněž objevily zprávy, že Spojené státy plánují vychovat elitu, budoucí olympijské šampiony v lukostřelbě a mají k tomu připravenou tajnou a účinnou zbraň. Není to trenér ani žádný úspěšný lukostřelec. Měla to být právě Katniss Everdeenová z Hunger Games, která je vzorem tolika dětí a dospívajících.

Pokud jste Hunger Games neviděli, doporučujeme zhlédnout a nebudeme prozrazovat zápletku. Jen vysvětlíme, že hlavní hrdinka filmové a knižní série umí velmi dobře zacházet s lukem a šípy. V USA prý inspirovala především mladé ženy, je totiž sebevědomá, krásná, chytrá a umí se o sebe postarat.

katniss

Podporují to další filmy

Možná sami vymyslíte ještě další filmy, ve kterých jedna z hlavních postav nedá ani ránu bez dobrého luku a zásoby šípů. My jmenujeme Avengers a lukostřelce Hawkeye nebo Hobbita (Pána prstenů) a Legolase.

Na LOH 2016 v Riu de Janeiru je tedy očekáváno pokračování londýnského šílenství. Třeba do té doby úžasnému sportu také podlehnete a šílenství pochopíte. Spousta lidí lukostřelbu zkouší, protože není finančně náročná a perfektně se u ní naučíte koncentrovat.

tercovnice

Ve filmech často vidíte i terčovnici

Finančně dostupný sport

Co se týče finanční náročnosti, základní vybavení (pouze luk a šípy) vás přijdou na pár stovek. Když budete chtít něco lepšího, překročíte tisíc korun. Široký výběr vybavení pro lukostřelbu nabízí e-shop www.branse.cz. Mají luky pro začátečníky i pokročilé, ceny se pohybují zhruba od 400 Kč do cca 2 000 Kč. Šípy do luku jsou levnější záležitost, laminátové nebo dřevěné vyjdou asi na 80 Kč, hliníkové na 130 Kč, nejdražší jsou z uhlíkových vláken.

CO-009-3

Lukostřelba vás perfektně naučí koncentrovat se na určitou věc a nenechat se jen tak rozhodit. Pokud neoplýváte trpělivostí, asi to pro vás bude boj, ale stojí za to. Chcete být tak sebevědomí jako Katniss Everdeenová?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru