Dnes vyšlo 15 článků

Poprvé se selfie tyč objevila v československém filmu v roce 1969

Ačkoliv první selfie tyč spatřila světlo světa v roce 2005, koncept se objevil už v československém filmu z roku 1969. Nicméně prvopočátky selfie tyče jsou poměrně nejasné. Hiroshi Ueda, inženýr společnosti Minolta, navrhoval design v roce 1980. Ale první selfie tyč dnešní podoby se na trhu objevila v roce 2005, kdy si ji patentoval Wayne Fromm z Kanady.

Na internetovém portálu Reddit.com se objevil odkaz na československý film „Zabil jsem Einsteina, pánové“ z roku 1969, ve kterém se objevil první návrh selfie tyče. Iva Janžurová v ruce drží tyč, na jejímž konci je miniaturní fotoaparát. Výsledný snímek je automaticky vytisknutý z druhé strany tyče ve velice krátkém čase.

Příběh sci-fi komedie se odehrává na přelomu druhého a třetího tisíciletí a v Praze kolem roku 1911. Lidstvo je nespokojené, ženám začínají růst vousy a jsou neplodné. Hlavní myšlenkou filmu je, zda by předčasná smrt génia Alberta Einsteina ovlivnila život na Zemi, a proto se prostřednictvím stroje času vrací do minulosti.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru