Dnes vyšlo 1 článků

Popraven za nevhodný status na Facebooku

Popraven za nevhodný status na Facebooku

Jiný kraj, jiný mrav. Každý stát má jiné zákony, i ten nejvyšší, ústavní. Koho by ale napadlo, že za jeden status na Facebooku může být popraven člověk?

Tato neuvěřitelná situace se stala v Pákistánu. O trestu smrti nerozhodla žádná sekta radikálních muslimů, ale hlavní soud. Celá situace byla právně podložena a rozsouzena. Skutečností je, že muž, který byl odsouzený k trestu smrti, nikoho nezabil a neranil. Jediné, čím se prohřešil vůči zákonodárné vůli byl status na Facebooku.

Jméno muže je Taimoor Raza. Byl to mladý muž, který se nevhodně vyjádřil o proroku Mohamedovi. Bylo mu pouhých 30 let a byl odsouzen k trestu smrti. Tento čin se nazývá blasfemie a v Pákistánu je trestán smrtí, přesněji popravou. Mohameda urážel v jednom ze svým příspěvků na sociálních sítích.

 

Je to běžné?

Trest smrti se vtahuje na každého, kdo se, byť jen špatně vyjádří o náboženských postavách islámu. Minulý rok pákistánská policie zatkla a obvinila z rouhání 15 lidí, z čeho 10 bylo muslimů a zbylých 5 nevěřících. Není potřeba zvláštní pátrání policie. V těchto nábožensky konzervativních zemích viníky označí sama společnost výjimkou nejsou ani rodinní příslušníci.

Náboženství znamená vše a je tou nejvyšší prioritou pro každého občana. A pokud tomu tak u někoho není, je za to pronásledován. Můžeme být rádi, že žijeme v názorově i nábožensky svobodné zemi

Zdroj, text/foto: dailymail.com, instagram 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru