Dnes vyšlo 15 článků

Poppy: Udělejte ze svého iPhonu 3D fotoaparát

3D revoluce je tady. Fotografie, videa i tisk – a teď i fotoaparát v mobilu. Poppy, příslušenství k iPhonu navrhla dvojice ze Seattlu. Tenhle vynález přemění váš smartphone na 3D fotoaparát. Přístroj, jehož kampaň na Kickstarteru začala ve středu, zachycuje 3D fotografie i videoklipy.

Poppy, elegantní a trochu retro černá a oranžová věcička promění váš iPhone do fotoaparátu/kamery schopné zachytit prohlížet a sdílet fotografie a videa ve 3D. Přístroj podporuje zařízení iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5 a iPod Touch, která do něj jednoduše vložíte a můžete začít.

poppy_camera

Jak to funguje?

Poppy využívá zrcadla, aby pomocí nich spojil dva obrazy do jednoho. Při pohledu do hledáčku vašeho iPhonu uvidíte obraz, který nakombinovaly dvě Poppy čočky – ostré a 3D video/fotografii. S iOS aplikací určenou přímo pro Poppy vám všechno půjde samo. Bylo také uvedeno, že vývojáři mohou pro Poppy vytvářet i vlastní aplikace, ale nebylo zatím prokázáno, zda je k dispozici vývojářský kit. Jeho tvůrci Ethan Lowry a Joe Heitzeberg také vysvětlili, že zařízení nepotřebuje baterie a žádnou elektřinu.

Další skvělou věcí je, že Poppy pracuje i s 3D obsahem, který je již online. Většina lidí si ani neuvědomuje, že i YouTube od roku 2009 podporuje 3D. Od té doby nashromáždil již docela širokou škálu 3D filmových upoutávek, hudebních videí, sportovních klipů a uživatelsky generovaného obsahu – a všechno tohle vypadá na Poppy krásně. Zážitek ze sledování je prý dokonalý a přirozený, s mnohem vyšší věrností než pomocí červeno-modrých 3D brýlí.

„Poppy je první produkt, který umožňuje uživatelům iPhonu prohlížet si a sdílet svět tak, jak ho znají z vlastní zkušenosti – ve 3D. Nemůžeme se dočkat, až jej budou mít v rukou lidé a my uvidíme, co s ním budou dělat,“ uvádí spolutvůrce Poppy, Ethan Lowry.

Zdroje: kickstarter.com, poppy3d.com, mashable.com

Komentáře

Nahoru