Dnes vyšlo 15 článků

Ponožky od Netflixu vám stopnou seriál, když usnete

Netflix se letos rozhodl, že nebude utrácet za obyčejné televizní reklamy, ale přijde s něčím kreativním. A tak vydali video, v němž krok po kroku vysvětlují, jak si vyrobit chytré ponožky. Nejen že zahřejí, umí dokonce pozastavit seriál, když usnete.

Celý fór je v tom, že se v ponožkách ukrývá Arduino a akcelerometr, který kontroluje váš pohyb. Když si všimne, že se už delší dobu nehýbete, LED světýlka začnou červeně blikat a pošle se signál televizi, že má pozastavit váš seriál.

netflix-socks

Můžete namítnout, že když se díváte na seriál, nepohybujete přece nohama, a tak by se mohl spánek detekovat, i když nespíte. Ale Netflix vybral akcelerometr, který dokáže detekovat i ty nejjemnější pohyby, takže dobře rozezná, kdy spíte a kdy ne.

Musíte si je sami vyrobit

Výroba chytrých ponožek není úplně snadná. Vyžaduje trochu pájení a programování. Pletení nepočítáme, protože elektroniku lze nacpat třeba do ponožek od babičky. Pokud chcete něco speciálního, Netflix připravil 17 různých designových ponožek ve stylu oblíbených seriálů (House of Cards, Bloodline atd.).

Škoda jen že v ČR Netflix stále dostupný není.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru