Pondělní dávka nostalgie: Spící šéfredaktor a pracovní neděle

Máme tu pondělní ráno. Ano, zase nás otravným pazvukem probouzí ten budík, který je pomalu chytřejší než my (nebo se někdo z vás nenechává budit chytrým telefonem?). Když se dostáváme z kocoviny, uvědomíme si, že je před námi opět nový týden.

Naše první kroky místo na záchod vedou k počítači. Chvíli sice zabere hledání toho miniaturního tlačítka na zapnutí, ale pak se zadaří. Všechen ten rozruch začíná hláškou “Vítejte”. Následuje zadání hesla, což některým jedincům může dělat značný problém. Po chvíli se i s tímto poperete a hurá do světa internetu. Zbývá se jen dostat přes pár errorových okének a jste tam! Objevit.cz před vámi v celé své kráse. Je pravda, že současný design je spíš na pozvracení, ale i tak. Před vámi je magazín, který se snaží psát o všem zajímavém.

Po dočtení pár titulků a zjištění, jaké nové obrázky jsme zas nakradli, se konečně dostáváte na oblíbené sociální sítě, kde vás opět ten stejný magazín “bombarduje” informacemi, které tam čas od času někdo z nás přidá. Po chatu se svou přítelkyní to raději vzdáváte a konečně odcházíte na výše zmíněnou toaletu. V tom se vám však objeví nová notifikace. A to, že Objevit se vrací ke svým kořenům a spouští modernější hi-tech obdobu Nedělní diskuze.

Ano, kde jsou ty časy, kdy nás (zesnulý) Michal Kolesa zásobil svými zážitky z plovárny? Kde jsou ty časy, co byl Objevit.cz průměrný web?

Proč stojí za to v pondělí vstávat?

Jednoho krásného dne, konkrétně včera, jsme si na týmové poradě řekli: “Co takhle změnu?” A je to tady. Přichystali jsme si pro vás sérii článků s názvem “Pondělní dávka nostalgie”, která bude mít jediný úkol – říci vám (čtenářům), co nám za uplynulý týden utkvělo v paměti a co by bylo fajn ještě zmínit a doplnit. Hurá na to!

100pxpdn

Pondělní dávka nostalgie na Objevit! Máme pro vás počtení k ranní kávě…

Co bylo na předešlém týdnu zajímavé?

Tak pondělek jsme si osladili zprávou o menším nákupu profesní sociální sítě LinkedIn, která si za směšných 1,5 miliardy dolarů koupila stránku Lynda.com. Zároveň jsme chtěli trošku zexkluzivnit obsah, tak jsme nahodili pár starých novinek a nejčtenějších článků. Tzn. naháči v kanceláři The Bold Italic, z čehož se stal virál Objevit. Přečetlo si ho za tři dny (od oficiálního vydání) kolem 150 tisíc lidí, takže fajn. Pak se objevila další hitovka – jak prolomit facebook heslo. Koho by to přece nezajímalo? No. A konečně. První zmínka o GTA pětce.

Úterý. Celosvětový gamingový svátek! Den, kdy světlo trhu spatří rockstarová hra století pro stolní mašiny. Chápete správně, GTA V je venku a u nás žádná zmínka. I tak, je to fajn. Nemyslíte? Naši redaktoři po pondělní after-party raději zaspávají a snaží se to dohnat smysluplným článkem o domě pro milovníky nadčasové architektury. No, co? Každý má rád něco jiného. Ale aby se neřeklo, snažíme se také pomoci některým projektům, přidáváme proto menší seznámek webů, kde si nabrat prachy. To se hodí…

GTA pětka v plné parádě, konečně už na stolní mašiny!

GTA pětka v plné parádě, konečně už na stolní mašiny!

Prostředek týdne (středa), redaktoři už konečně chápou, že se od nich něco očekává. Šéfredaktor raději nic… Tento den vychází obsáhlá recenze (asi třetí nebo čtvrtá svého druhu) na androidí telefon od Huawei. Celkem dobrá mašinka, ale stejně se pak redaktorka velice ráda vrací ke svému “miláškovi” v podobě zlatavého iPhonu 5s. Kdo by přece opustil jednoduchost? Zároveň se věnujeme pár tématům, kdy zas někdo někoho koupí apod.

obsah_baleniIMG_0745

Androidí mašinka od Huawei

Čtvrtek. Šéfredaktor opět nic, redaktoři se zase připravují na víkendovou párty. Zatímco vedoucí celého dream-teamu si užívá brněnské Prezentiády, tým se snaží ukázat, že v nich něco je. A aby hned po ránu naši redaktoři nasr*li čtenáře bezdomovce, vydávají článek o nejdražších hotelech na světě. Na to pak přidáváme efektivní návod, jak se dostat do vlády. Není to tak složité. Samozřejme nesmíme zapomenout na čtenáře ekologa, přinášíme mu tedy tiskovku od TNT. Ti mimochodem začínají rozvážet zásilky v elektromobilech, takže cool (reklama musí být, jen by ji mohli zaplatit. Až si to rozmyslíte, kontakt na redakci hledejte zde).

Konečně ten osudný den (pátek). Nemyslím pro Stanislava Grosse, ale spíše pro náš tým (trošku silnější černý humor). Vzhledem k tomu, že všichni mají na práci něco jiného, den otvíráme článkem o novináři, který nešprechtí německy. Chudák, i tak se stal virální ikonou, co víc si přát? A abychom u té rádoby zábavy pokračovali, přinášíme exkluzivní foto instagramové babičky. Více na Objevit.cz (pokud někdo nepochopil, toť ona oblíbená věta z novácké zpravodajské relace, kterou zná i dítě ze školky).

baddie-winkle-2

Více na Objevit.cz!

Sobota je spíše pohodová, nikdo nic nepíše a je to i vidět. Jediná smysluplná věc je od Lenova, které nám mile poslalo tiskovku o třech nových All-in-One počítačích. Super práce!

Neděle. Po týdnu naprostého odpočinku začíná šéfredaktor něco dělat. Ano, chápete dobře. Začíná sepisovat pondělní nostalgii. Důvod? Chce si tim zajistit to, aby ho nikdo neoznačil za člověka, který nic nedělá. Je to naprosto jednoduché, ale i tak účinné. Rada na závěr, pracujte v neděli.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru