Pondělní dávka nostalgie: Horst Fuchs a Eiffelovka

Další týden plný nových zážitků přichází a je na čase si ho hned ze začátku zpestřit Pondělní dávkou nostalgie.

Minule jsme začínali menším příběhem o tom, jak nás každý pracovní den budí otravný pazvuk našeho budíku. Tentokrát je tady zas, avšak ještě v hlučnější míře. Přece jen, dva dny jste ho neslyšeli, odpočali jste si a nyní opět musíte naběhnout na maximum.

Po týdnu zase trocha nostalgie

Po týdnu zase trocha nostalgie

Hurá do toho! Avšak ještě před tím si pojďme ve stručnosti říci, co nás doprovázelo minulý týden.

Pondělní: Pilotní Pondělní nostalgie

Zní to divně, ale pondělí jsme i minulý týden otevřeli Pondělní dávkou nostalgie. Byl to sice pilotní článek, ale setkal se s úspěchem. Navíc je sranda vzpomínat na to, na co jsme již za týden zapomněli. Následuje článek o menších nesporech z Googlem. Vypadá to, že se Evropské unii nelíbí jeho síla. Přece jen, je to nejvyužívanější vyhledávač na světě.

Následuje menší přetavená tisková zpráva, ve které se vám snažíme naznačit, že byste pro jednou nemuseli zvedat telefony. Důvod? Právě v pondělí totiž nejvíce protelefonujete a pak se divíte, proč jsou na Vašem výpisu tak vysoká čísla.

Evropa 2 a obří kočky

Dále pár galerií a tiskovek = klasika. Zajímavostí je, že myšlenku jednoho článku si od nás propůjčila i Evropa 2. Ale bereme to sportovně, jsme rádi, že nás čtou, jen tak dál :3

kocka-4

Mimochodem, po víkendu šéfredaktor nespí. Ten dneska zamakal a překvapivě vydal právě onu zmiňovanou nostalgii. Den uzavíráme článkem o nové konkurenci pro iPhone 6. Tentokrát se do boje pouští Huawei…

Úterý: Lochnesska a web na hovno

Další den otevíráme tiskovkou ze Sony, která se nám snaží naznačit, že chtějí revoluci v hudebním průmyslu. Good job! Pak menší fototip od kluků z Nikonu, kteří nám také zaslali na testování Nikon J1, recenze vyjde asi v polovině května.

IMG_1692

Nikon J1

A pak hřeb dne (říká se večera, ale nevydali jsme článek večer. Nemůžeme z těchto důvodů říkat hřeb večera, ale pokud to někomu tak hodně vadí, smiřte se s tím). Web na hovno s komentářem Honzy Řezáče. Tentokrát jsme se podívali na web J&T Banky. U toho bych chtěl zůstat trošku déle.

Screenshot-at-dub-20-19-58-48

Jak zajisté víte, již řadu měsíců se snažíme odchytávat nekvalitní a zastaralé weby, které někdo narychlo vytvořil v HTML. Měli jsme tu již několik webů, za zmínku stojí třeba rodinné call centrum, penzion s oslíkem apod. Na všechny tyto weby jsme se již ze začátku dívali jako na sračky a proto jsme je záměrně hanili. Avšak díky e-mailu výše zmíněného webdesignéra jsme tentokrát pochopili, že to neděláme asi tak, jak by se mělo. Pokud chceme něco změnit, měli bychom tomu dát lepší (novou) a profesionálnější formu, která bude pro vás (i nás) nějakým přínosem.

Takže od příště! Pokud máte tipy na nějaká shitweb, komentáře máte pod článkem.

Reklama jak z Harryho Pottera

Den pokračuje reklamou jako z Harryho Pottera, kdy automobilka Chevrolet poměrně draze investovala do “interaktivní videoreklamy” uprostřed nejmenovaného magazínu.

Následuje pár novinek včetně článku o možnosti sledování Lochnessky na Google Mapách. Jak úžasné (Horste)!

kp01l.jpg

Středa: Apple vs Android = spor na život a na smrt

U středy bych chtěl zdůraznit jeden článek s názvem “Android nebo iOS? Dva spolubydlící se kvůli tomu poprali”. Což je téma samo o sobě na obrovské diskuze. Nechci ji teď začínat, proto říkám Apple forever (trocha srandy musí být)!

Čtvrtek: Čína vs Kalifornie = kdo koho víc kopíruje?

Ve čtvrtek jsme se věnovali tématu, jak moc čínské Xiaomi kopíruje Apple. Na to nám přišel na Twitteru celkem zajímavý komentář. Tady je…

Screenshot at dub 26 21-55-16.png

Tento den jsme si také trošku zavzpomínali na starý dobrý Solitaire, který byl kdysi nedílnou součástí Windowsu XP. Prý by se mohl objevit i v nových desítkách, tak doufejme, že to vyjde.

Pátek: Nové HTC v T-Mobile

Poslední pracovní den si nemůžeme odpustit trošku exkluzivnějším tématem. HTC M9 je totiž do konce měsíce dostupné v T-Mobile. Takže cool záležitost! Jak si můžete povšimnout, všichni na dovolené 😀

HTC-One-M9_Gunmetal_3V

Sobota: Dítě milionář a Eiffelovka

Sobota – celkem klidný den otevíráme článkem o chlapci, který si díky YouTube vydělává přes milion dolarů. V devíti letech celkem slušný výkon. Pokračujeme článkem o novém klenotu společnosti Lenovo, který je už konečně i u nás.

Přes pár tiskovek se dostáváme k muži, který pobláznil snad všechny sociální sítě. Poprosil totiž, aby mu někdo photoshopnul Eiffelovku pod jeho prst. Místo toho však vzniklo tisíce povedených grafik, více najdete zde

Nizar-BornCrazy Marbeisy-UsaTorres Marbeisy-UsaTorres-2

A konečně něděle: Lenovo a reklamní předměty

Tento den jsme pro vás vybrali několik top tiskovek od Lenova. Například tu, že si dle průzkumů ženy nechají při nákupu chytrého telefonu poradit. Nebo také, že se od minulého roku zvedl zájem o drony a kvadroptérky – tentokrát to jsou slova Alzy.

Jen dodám, že o víkendu jsme zahájili menší redakční (interní) hru. Všichni se aktivně zapojili a sepsali celkem slušnou zásobu top článků. I já jsem se divil, co jsou schopni vyprodukovat. Uvidíme se příští týden, na čtvrtek pro vás také chystáme další special day!

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru