Dnes vyšlo 15 článků

Pondělní dávka nostalgie: Háčkování a sáček z McDonalds

Týden plný nervů z hokeje je už konečně za námi. A máme tu ten další. Je sice pravda, že s výraznou ztrátou – neboť šéfredaktor si odjel do slunných Karlových Varů. Ale i tak tu pro vás máme oblíbenou Pondělní dávku nostalgie, která má úkol jediný. Podívat se zpětně, co se za uplynulý týden (pos*alo) stalo tak zásadního, že o tom musíme ještě jednou napsat. 

Pondělí a sáček z McDonalds

Klíčem k úspěchu v podnikání je kreativní marketingový nápad. Přesně takovými často oplývají obchodní řetězce, které se v jakémkoliv smyslu zaměřují na jídlo. Ať je to Coca-Cola, Pepsi anebo také McDonalds. Ten přišel s celkem zajímavým nápadem – s papírovým sáčkem BagTray. V pondělí jsme i tématicky nadhodili téma time managmentu, který nám stanovuje efektivní rozložení času. Pojďme si ve stručnosti připomenou pár nejdůležitějších rad…

1. Práci, která není důležitá, odsuňte na druhou kolej
2. Dělejte vše na poslední chvíli
3. Trénink dělá mistra
4. Energii vložte do užitečných činností
5. Vyvarujte se osobním schůzkám

Patříte-li mezi lenivější jedince, věřte, že vám právě tyto rady ušetří a zefektivní čas…

14094196200_3b9f94301c_o

Úterý a cesta do Hong Kongu

Na tento den jsme si pro vás připravili menší shnutí appek, které lze sehnat v AppStoru zdarma. Zároveň jsme mimojiné zmínili opravdu poutavé portfólio nemovitostí nejbohatšího člověka na planetě – Billa Gatese.

Zároveň nám přišel na redakční mail oznámení o tom, že tuzemský startup MonkeyData jede jako host na mezinárodní startupovou sešlost do Hong Kongu. Doufáme, že se bude líbit!

Středa a selfie po ránu

Ve středu jsme otevřeli den článkem o efektivním budíku, který vás donutí vyfotit si selfie fotku. Vy tím alespoň hned neusnete, určitě znáte ten pocit, kdy zazvoní budík a vy ho vypnete a jdete zase spát. Zde vás to alespoň donutí na minutku přemýšlet…

snap-me-up

Zároveň jsme si připravili představení nové facebookové aplikace, která iOS uživatelům “servíruje” novinky ze sociální sítě.

Čtvrtek a novodobé dobíjení telefonu

Technologie jsou úžasné, svědčí o tom kryt, který dokáže váš telefon nabíjet ze vzduchu. Společnost Nikola Labs totiž vytvořila kryt, který si zpětně vezme energii zbytečně vyplýtvanou mobilem. “Zbytečně vyplýtvanou energií“ mají na mysli takovou, kterou mobil použije na připojování k mobilním a datovým sítím, což tvoří až 97 % veškeré energie baterie.

Také jsme nemohli zapomenout na menší zmínku o chystaném Windowsu a jeho uveřejněných edicích… zde jsou.

Pátek a CC licence

“Když ke svému dílu máte licenci Creative Commons, udělíte tím ostatním lidem právo sdílet ho, remixovat, upravovat, používat komerčně a pro osobní potřebu, aniž by vás museli žádat o povolení. Vy se nedozvíte, co s vaším dílem kdo udělal.” – jedno z nejhledanějších témat se nám podařilo shrnout do článku o creative commons licenci. Snad se nám to povedlo…

V pátek jsme se i podívali na zoubek malému zelenému robotkovi, který se stal předním maskotem oblíbeného mobilního operačního systému. Ano, chápete správně. Řeč je o oplývaném Androidu. Otázkou tedy je, co tam ten robot dělá?

android_verze-2

Sobota a hokej

Kromě prohry s Kanadou jsme se podívali na product placement a co jsme nezjistili… je ho tam opravdu více než dost.

Také jsme čtenářům ukázali světlo nového luxusního telefonu od společnosti Huawei, která před nedávnem vyzvala iPhone na konkurenční boj. Nyní na trh vrhá další novinku v podobě exkluzivního modelu P8 Lite.

Neděle a “háčkování”

Pardon… vlastně hackování. Tento den jsme se podívali na hackery jako na služby pro běžné uživatele. Tak co, koupíte si hackera?

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru