Pomozte vylepšit Facebook pro Android

Pomozte vylepšit Facebook pro Android

Od včerejška se můžete zaregistrovat pro svou Facebook beta aplikaci na Android. Facebook k tomu využívá testovací systém Googlu, který mu umožňuje distribuovat beta verzi aplikace uživatelům, aby mohli pomoci vychytat chyby a celkově nabídnout zpětnou vazbu.

Produktový manažer Ragavan Srinivasan vysvětlil, že Facebook to dělá proto, „aby dal lidem včasný přístup k novým verzím Facebooku, jejichž vypuštění se plánuje, a získal zpětnou vazbu od reálných uživatelů, aby mohl zlepšit produkty ještě před jejich odesláním všem uživatelům“.

Facebook zveřejnil příspěvek na blogu, který upřesňuje všechny dotazy. Zde máte odkaz na přihlášení do programu, nejdříve se ale podívejme, jak celý program funguje:

  1. Zaregistrujte se, abyste se stali členem Facebook For Android Beta Testers Group na Google Groups nebo Google+
  2. Přihlaste se do Google beta testovacího systému, stáhněte si beta aplikaci a normálně ji požívejte. V navigační liště máte přístup k hlášení chyb a poslání zpětné vazby přímo Facebooku.
  3. Připojte se k Facebook Group for beta testers pro předání zpětné vazby (tenhle krok je doporučovaný, avšak nepovinný)

Možná si myslíte, že je trochu divné, že Facebook svůj program pro testování staví na sociální síti Googlu, ale taková jsou pravidla Googlu. Společnosti spolu navíc v poslední době spolupracují docela často – například na Facebook aplikaci pro Google Glass.

Facebook dříve používal jiný Android systém pro beta aplikace, který obešel Google Play, ale Google jej vypnul a nahradil jej tímto novým programem, který představil na své konferenci I/O.

Facebook si od beta testování slibuje, že vychytá i málo pravděpodobné chyby. Technický teditel Mike Shaver vysvětluje, že testování v centrále Facebooku rozhodně nemusí podchytit problémy, které vznikají, když se někdo v jihovýchodní Asii snaží používat Facebook na starém telefonu se špatným připojením. Takhle bude mít k dispozici spoustu testerů z celého světa s nejrůznějšími podmínkami a chováním. Tedy snad. Nikdo nemůže dopředu říci, kolik lidí bude mít o testování zájem.

„Ať už někdo používá Gingerbread nebo Jelly Bean, pokrytí testování nám dává příležitost k ujištění, že má více lidí přístup ke stabilnímu, vysoce výkonnému Facebooku.“

Zdroje: techcrunch.com, theverge.com

Komentáře

Nahoru