Pomocí Infogr.am bylo vytvořeno již milion infografik, k výročí byla vytvořena i desktopová aplikace
Infogr.am, užitečný nástroj pro tvorbu infografik, dnes slaví významný milník: právě dnes byla pomocí něj vytvořena infografika s pořadovým číslem 1 000 000. Ano, už milionkrát byly využity předdefinované šablony a dostupné nástroje, už milionkrát vzniklo grafické dílo, které zobrazovalo důležité informace a data ve formě příjemné na pohled. V souvislosti s touto zprávou vydává Infogr.am také desktopovou aplikací, která je propojená s Excelem.
Infogr.am usnadňuje zobrazení dat do působivých infografik, které působí organizovaným a tvůrčím způsobem. Je to prostě něco mnohem lepšího, než to, co můžete obvykle udělat s daty v Excelu. Spoluzakladatel společnosti, Uldis Leiterts, dnes řekl Thenextweb.com, že Infogr.am má v současné době 500 000 uživatelů, kteří každý měsíc vytvoří 100 000 nových infografik.
A Leiters upozornil i na další zajímavé statistiky: Obsah vytvořený uživateli Infogr.amu vidí každý měsíc 3 – 4 miliony unikátních uživatelů, přičemž toto číslo každý měsíc o 25% roste. I
Jak již bylo řečeno, webová aplikace pomáhá vytvořit lépe vypadající infografiky, než jen obyčejné grafy z dat v Excelu. Infogr.am však přišel s nápadem, že přece existuje i mnoho kreativních lidí v oblasti financí, vzdělávání a dalších odvětví, a to, že jim dají možnosti webového Infogr.amu do aplikace Excel, jim rozhodně pomůže vytvářet lepší vizualizace dat.
Veškerá data vytvořená s pomocí desktopové aplikace Infogr.am budou uložena v cloudu, synchronizovat se budou automaticky. Stačí aplikaci jednou integrovat do Excelu a potom jen místo nástroje grafu využijete nástroje Infogr.am.
Pochopitelně zde existují určitá omezení… Desktopová aplikace je v angličtině a lze ji integrovat pouze do Excelu 2013. Plánovány jsou i další integrace, ale společnost nepřiblížila žádný harmonogram jejich provádění. Nicméně to vypadá, že se jí zalíbil Google Drive, takže bychom se Infogr.amu zřejmě mohli v brzké době dočkat i v Google Docs.
Infogr.am je starý jen něco přes rok, byl zahájen v květnu loňského roku, a přesto už si získal významné postavení v očích novinářů, marketingových pracovníků, PR profesionálů a všech ostatních, kteří potřebují data hezky uspořádat do působivé grafické formy.


Komentáře