Pomoc Austrálii: 750 milionů korun za 6 dní

Pomoc Austrálii: 750 milionů korun za 6 dní

Nikomu z vás nemohla uniknout katastrofa v Austrálii – obrovské požáry, které zabily již přes miliardu zvířat a vzali si přes dvacet lidských životů. Tato katastrofa nemá obdoby a jistě se můžeme bavit o jedné z nejničivějších událostí planety v tomto tisíciletí. Austrálie je na očích celému světu a potřebuje od něj pomoci. Na sociálních sítich se šíří nejen obrázky plamenů a osamocených zvířat, ale také výzvy k přispění neziskovým organizacím, které v boji proti požárům pomáhají. 

Sociální sítě nemusí být vždy ničivým konstruktem offline společnosti, ale mohou se využít k dobré věci. Hlavní schopností sociálních sítí je snadné sdílení a snadné oslovení velkého publika v ten jistý čas. Právě to je ideální pro sdílení výzev a využívají toho i světoví influenceři. Využívají svého vlivu nejen k vlastnímu přivýdělku, ale také k dobré věci. Můžete přispět libovolnou částku na pomoc Austrálii. Peníze půjdou na pomoc hasičům, veterinární péči nebo na dočasný přístřešek nad hlavou. Na Facebooku pak můžete sdílet, jaké organizaci jste přispěli a motivovat tak své přátelé k dobrému skutku.

Například australská herečka Celeste Barber 3. ledna sdílela na svém instagramovém profilu výzvu, aby přispěl kdokoliv, jakýmkoliv způsobem je v jeho možnostech. Barber sleduje na Instagramu 6,6 milionů uživatelů, takže vliv má obrovský. Za 6 dní bylo vybráno 33 milionů dolarů, což je v přepočtu 750 milionů korun.

Tady je důkaz, že pokud lidé pomoci chtějí, tak se stmelí a pomohou.

Zdroj, foto: businessinsider.com.au

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru