Dnes vyšlo 15 článků

Polský programátor bez rukou vyvíjí online hru nohama

Víte, co odlišuje polského programátora Maxe Strzeleckiho ode mě nebo od vás? Tak například je to dost schopný programátor. Je mu dvacet let a svému oboru se věnuje už od čtrnácti. Sbíral peníze na Kicsktarteru a vytváří svou první komerční hru s názvem Warlock. Jo a taky nemá ruce.

„Už jsem se tak narodil,“ vysvětluje Max. „Je to má jediná verze, jak se znám. A je nejlepší, jaký bych mohl být.“

Ve všech ostatních věcech je Max stejný jako my ostatní. Je naprosto soběstačný, všechno zvládá. Dokonce dokáže psát na klávesnici a ovládat myš. Občas použije i gamepad. Je totiž vášnivým hráčem a sám o sobě prohlašuje, že je nadprůměrný v Dotě. Jen všechno ovládá nohama.

max_strzelecki

Pro nás je to nepředstavitelné, pro Maxe normální. Tím, že nemá ruce, jsou jeho nohy určitě šikovnější. On sám nezaznamenává žádné problémy, běžný život v pohodě zvládá a lidé ho obdivují.

Když ale na Kickstarteru sbíral peníze pro vývoj své hry Warlocks, nezískal je díky tomu, že by jej litovali. Sice je ve videu projektu vidět, jak programuje nohama, ale sám zdůrazňuje, že byl přesvědčen o kvalitě vyvíjené hry, a tak nepotřeboval upozorňovat na své postižení. Asi to tak bude, protože se mu povedlo vybrat ještě o něco víc, než bylo požadovaných 25 000 dolarů.

Warlocks vám připomene staré časy. Je to taková 2D retro hra. Max se inspiroval jednou existující starší hrou – Risk of Rain. Warlocks je vyvíjená pro PC, Mac, Linux a Wii U. Bude stvořená až pro čtyři hráče, kteří mohou hrát společně lokálně nebo online.

Pokud si ji chcete vyzkoušet, mrkněte se na webovou demo verzi.

warlocks_23

Programujete hlavou, ne rukama

Max ještě dodává, že by byl rád pro někoho inspirací, protože si je vědom toho, že spousta lidí se zdravotním postižením má stejně houževnatou mysl jako on. Warlocks prý rozhodně nebude jeho posledním projektem.  Chce dokázat světu, že programátoři se zdravotním postižením nejsou o nic horší než ti zdraví.

Komentáře

Nahoru