Polský pár navštívil přes 50 zemí světa a denně utratí pouze 8 dolarů

Karol Lewandowski a Aleksandra Ślusarczykova se narodili v roce 1988 v sousedním Polsku. Přestože měli rozdílné zájmy, osud jejich životní cesty spojil dohromady. Zamilovaný pár se před šesti lety rozhodl cestovat po světě, aby zažil adrenalinové dobrodružství. Karol se původně specializoval na inženýrství a robotiku, kdežto Alex se věnovala cestování a psaní blogu. Oba rádi vyrazili na nějaký výlet, až se jednoho dne rozhodli hodit vše za hlavu, investovat do starší dodávky a vyrazit do světa.

Dodávka Volkswagen T3 s rokem výroby 1989 vyšla na něco málo přes 500 euro. Z na první pohled nezajímavé dodávky si mladý pár vybudoval pojízdné obydlí. V dodávce měli sprchu, postel, kuchyňku a elektrický generátor.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day__880

Lidé v okolí nevěřili, že mladý pár společně s dalšími třemi přáteli zdárně dojedou do Gibraltaru. Pětičlenná parta, která neměla sice peníze na rozdávání, dokázala, že vše se dá, když se chce. První cesta s upravenou dodávkou byla z polského Sliezska právě do Gibraltaru. A když už docestovali tak daleko, nechali se přeplavit lodí z Evropy do USA. Mladí a nezávislí lidé se starou dodávkou Volkswagen procestovali 150 tisíc kilometrů a navštívili 50 různých zemí.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-2__880

Napsali knihu, která se stala v Polsku populární

Během prvního výletu napsali knihu, která se začala v Polsku prodávat takřka okamžitě. S vydáním druhé knihy neotáleli, neboť byli plní zážitků ze země neomezených zážitků – z Ameriky. Do země za velkou louží cestovalo celkem šest kamarádů. A v jedné dodávce zvládli projet křížem krážem USA, Kanadu a Mexiko. Kontinentem cestovali celkem tři měsíce a stará dodávka si na konto připsala dalších 25 tisíc kilometrů. Zamilovaný pár se svými přáteli navštívili také exotická zákoutí v zemích, jako jsou Island, Singapur, Austrálie či Nový Zéland.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-4__880

Polský projekt BusAroundTheWorld, který založil Karol, je ještě mnohem zajímavější. Celkové denní výdaje na osobu činili osm dolarů. A proč vyšlo cestování tak levně? Karol finanční náklady objasnil. Je mnohem jednodušší a levnější cestovat ve skupině lidí, protože vše se dělí mezi pět, respektive šest lidí. Největší položkou je samozřejmě palivo, které nevyjde tak draho, když se rozděluje mezi vícečlennou skupinu lidí.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-5__880

Cestovatelé ušetřili především na ubytování. Nevyužívali služby hotelů, penzionů, ani jiných ubytovacích zařízení. Ustlali si přímo v dodávce, případně ve stanu ve volné přírodě. Namísto drahých kempů se složili na louce, v lese či u moře. A stravování? Žádné restaurace. Nakoupí si v supermarketu ingredience a uvaří společné jídlo v kuchyňce dodávky. A na kvalitu jídla moc nehledí, a proto kupují to nejlevnější.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-6__880

Čím byla parta známější svými aktivitami, začaly se jim ozývat různé firmy s žádostí o reklamní spolupráci. Firma na oplátku platily výdaje mladému páru a jejich kamarádům. Právě prostřednictvím reklamní spolupráce přepravili dodávku do Ameriky, přičemž cestu zaplatila společnost mající logo na karoserii dodávky. Do rozpočtu přitékají peníze z prodeje knih a z psaní blogu. A když se jim pokazí dodávka? Většinou si vše zvládnou opravit sami. A když už musí do servisu, dostanou slevu či nízkou cenu.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-7__880

Podívejte se na fotografie polské zamilované dvojice, která si užívá život se vším všudy.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-8__880

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-9__880

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-10__880

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-11__880

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-13__880

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-15__880

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-18__880

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-19__880

Zdroj / Foto: Bus Aaround the World, Bored Panda

Komentáře

Nahoru