Lenin v reklamě polského operátora. Lidé se vzbouřili.

PTC SA, vlastník značky Heyah, pozastavil po několika dnech reklamní kampaň s Leninem. Důvodem je masivní kritika uživatelů internetu a „vznik ideologických témat v diskusi.“

Společnost Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) použila v reklamní kampani obraz Vladimíra Lenina  Reklamy se objevily na začátku ledna tohoto roku a ihned způsobily mnoho kontroverzí.

„S ohledem na nepříznivé připomínky na kampaň a vzniku ideologických témat v diskusi, jsme se rozhodli pro odložení. Naše rozhodnutí je dána vůlí respektování pocitů zákazníků a podle zásad podnikatelské etiky, jejichž dodržování je naší hlavní prioritou – v pondělí oznámila síť Heyah na Facebooku. Provozovatel se tak0 omluvil všem, kteří by se mohli cítit kampaní nějak dotčeni. Představitelé společnosti zdůrazňují, že vytvoření reklamy bylo vedeno pouze touhou prezentovat svou nabídku.

Protestovalo dokonce i IPN(Institut národní paměti)

Proti použití Vladimira Lenina v reklamě protestoval v pondělí také prezident IPN Lukasz Kaminski. Ve svém otevřeném mimo jiné poznamenal: “ Je to nezodpovědné a zlehčuje to masové zločiny a utrpení jejich obětí „- napsal Kaminski.

Kaminski třeba připomenul, že Vladimir Lenin byl jedním z největších zločinců dvacátého století.“On vytvořil komunistický systém, jeden z hlavních pilířů masového teroru“ – řekl Kaminski.

Zdroj: https://pieniadze.gazeta.pl

Komentáře

Nahoru