Polské neštěstí zneužívají podvodníci

Polské neštěstí zneužívají podvodníci

Dnes tomu jsou čtyři dny, kdy zemřel při nešťastné havárii polský prezident. Jednalo se o jedno z největších neštěstí v historii Polska a mnoho lidí se ze šoku stále ještě vzpamatovává. To ovšem nezabránilo internetovým podvodníkům využít šance a na smrti prezidenta nevytěžit, co nejvíce.

Objevilo se několik služeb, které nabízejí zasílání kondolencí po SMS na určené číslo. Na první pohled se může zdát, že se jedná o ušlechtilou službu. Problém je ale v ceně. Poplatek za službu je velmi vysoký, v přepočtu až dvě stě korun. Telefonní společnosti nad těmito službami kroutí hlavou. Naneštěstí s tím, ale nic dělat nemůžou, žádný zákon nikdo neporušuje.

Dále se na internetu vyrojily nejrůznější internetové stránky, které jsou na první pohled zaměřeny na smrt polského prezidenta. Ve skutečnosti se vám ale snaží podstrčit nejrůznějšími způsoby škodlivý software. Nezkušení uživatelé pak na tyto stránky mohou nepříjemně doplatit.

Není to poprvé, co se lidé snaží profitovat na neštěstí. Magazín Objevit radí, aby jste se před podvodníky, jako jsou tito, měli na pozoru

Roman Králíček je studentem ČVUT fakulty stavebního inženýrství. Je mu 21 let a na internetu je dobře znám pod přezdívkou Wawer Rewold. Můžete ho potkat nejlépe na některých diskuzních forech, především na Rostworld.cz, kde se ujímá funkce administrátora. Mezi jeho koníčky patří florbal, knihy a studování cizích jazyků.

Komentáře

Nahoru