Dnes vyšlo 15 článků

Polské aerolinky LOT přijímají Bitcoiny

Bitcoinoví boháči ze střední Evropy mají novou možnost, jak své bohatství utrácet. Teď už za Bitcoiny díky polské letecké společnosti doletí do více než 60 destinací po celém světě.

LOT teď kromě běžných platebních metod (PayPal, MasterCard, Visa a American Express), přijímá i Bitcoiny. Letenky za ně lze zakoupit buď osobně, nebo na webu společnosti. Transakce nejdou přímo, ale uskutečňují se přes platební služby Adyen a BitPay.

„Jsme otevřeni potřebám každého jednotlivého klienta. Jsme pro inovace, díky kterým je cesta našich zákazníků ještě pohodlnější a příjemnější – nejen na palubě ale i ve fázi nákupu letenky. Mnozí z nich nakupují online. Je jen otázkou času, kdy se platby online měnou stanou tak běžnými jako jsou dnes kreditní karty. Všimli jsme si tohoto potenciálu, což je důvod, proč jsme jednou z prvních leteckých společností na světě, které umožňují svým cestujícím platit Bitcoiny už teď.“

Za Bitcoiny už si dnes můžete koupit téměř cokoliv. Katalog firem, kde je přijímají, najdete například Android mobilní aplikaci Bitcoin World Map.

Fotka: Flickr – Antana

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru