Polská vláda podpoří ukrajinské startupy

Polská vláda podpoří ukrajinské startupy

Polská vláda poskytne ve spolupráci s polskými bankami zdevastované Ukrajině 300 milionů zlotých, v přepočtu tedy zhruba 100 milionů dolarů. Finanční injekce má pomoci tamním rozvojovým firmám a startupům.

Polská vláda, polská vládní banka BGK a soukromá banka Kredobank  připravují investiční balíček, který má pomoci ukrajinským malým firmám a startupům v jejich rozvoji.

“Děláme to, abychom podpořili nový ukrajinský průmysl, nové podnikání a novou střední třídu. Je to něco, co je nad možnosti zaklíněné struktury hospodářství, které je nyní v rukou oligarchů,” řekl pro list Gazeta polský prezident Bronislaw Komorowski.

Investice ve výši 100 milionů dolarů má pomoci vytvořit novou střední třídu, v konečném důsledku má umožnit firmám vstup na polskou burzu a ochránit je před korupcí, která je na Ukrajině na denním pořádku.

Polsko se inspirovalo projektem, který vznikl na počátku devadesátých let pod názvem Polish Enterprise Fund (polsko-americký podnikatelský fond). Projekt je spravován společností Enterprise Investors a v současné době se stará o kapitál vyšší než 2 miliardy dolarů.

Zdroj: https://www.tyinternety.cz/2014/03/26/clanek/polsko-se-rozhodlo-podporit-ukrajinske-startupy-100-miliony-usd/

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru