Polovina žen by raději byla bez sexu, než aby se vzdala svého smartphonu

Huffington post ve spolupráci s Real Simple provedl takový výzkum. Zaměřili se na ženy. Konkrétně chtěli zjistit, jakou roli hrají v jejich životě technologie dnešního světa. A přestože ženy na ty dnešní technické vychytávky většinou tolik nebývají, byly zjištěny šokující věci.

Zřejmě nejvíce alarmující skutečnost je, že polovina všech dotazovaných žen by byla raději měsíc bez sexu, než aby se na měsíc vzdala svých chytrých telefonů. 48 % také uvedlo, že jejich iPhone nebo Android zařízení je pro ně důležitější než intimnosti s jinou osobou. Průzkum navíc zjistil, že každá dvacátá žena svoje zařízení zbožňuje natolik, že ho během spánku má položené vedle sebe v posteli. To je opravdu šokující, jak nás smartphony ovlivňují v ložnici, nemyslíte?

study-women-smartphone-2

Směšné? Ne, realita!

A jde to ještě dále. Bude se vám to zdát směšné, ale některé respondentky se v průzkumu přiznali i k ještě více šokujícím věcem. Například, že si koupili vodotěsné pouzdro, aby mohli kontrolovat facebookové novinky i ve sprše.

study-women-smartphone-8

Ze studie je tedy jasné, jak moc chytré telefony dominují našim životům. A je to čím dál horší, takže je pro nás stále těžší, je aspoň na chvíli odložit.

study-women-smartphone-3

Studie zpracovávala dotazníky od 3583 žen nad 30 let. Ukázalo se, že 39 % žen se podívá na svůj telefon každou hodinu a 15 % nemůže bez kontroly svého mobilu přežít ani 15 minut. 69 % žen má přes noc mobil v ložnici a 38 % se na něj dívá i v koupelně.

study-women-smartphone-1

Další zajímavé žebříčky hodnot

Se sexem je to zhruba půl na půl.

study-women-smartphone-5

 

Stejně tak s účesem.

study-women-smartphone-6

Jen kamarádky jsou pro ženy hodně důležité. Většina z nich by byla raději bez svého smartphonu.

study-women-smartphone-4

 

Některé ženy si dobře uvědomují, že svému smartphonu obětují i spánek.

study-women-smartphone-7

Skutečně můžete být závislé

Některé ženy si situaci uvědomují. Jedna třeba uvedla, že skutečnost, že je neustále online znamená „ztracení víry v lidstvo“. Další pak řekla, že „život je více robotický“, když teď musí neustále kontrolovat emaily a sociální sítě. Avšak přes všechny ty důkazy o opaku pouze 27 % respondentek uvedlo, že jsou závislé na svém smartphonu. Ukázalo se, že taková závislost skutečně existuje. Předchozí výzkum potvrdil, že lidé bez svých mobilních telefonů a jiných elektronických zařízení mohou trpět absťákem podobným tomu, jaký mají narkomani.

Na otázku, zda by se vrátily do doby bez internetu, odpovědělo 71 % žen, že ne.

Zdroje: Daily Mail, Huffington Post, Real Simple

Komentáře

Nahoru