Polovina Američanů věří, že o vítězi Super Bowl rozhoduje Bůh

Polovina Američanů věří, že o vítězi Super Bowl rozhoduje Bůh

Včera se konal Super Bowl, což je finálový zápas severoamerické soutěže NFL v americkém fotbalu. 2 týdny před tímto sportovním svátkem společnost Public Religion Research Institute (PRRI) prováděla výzkum a zjistila, že téměř 1/2 Američanů si myslí, že Bůh ovlivňuje výsledek tohoto utkání.

Stejně tak si téměř polovina Američanů myslí, že lidé věřící v boha mají větší sportovní úspěchy. 26% Američanů se někdy pomodlilo k Bohu, abych pomohl jejich oblíbenému týmu vyhrát. 21% pravidelně před sledováním zápasu provádí nějaký rituál, jako například nošení oblečení v barvách týmu.

To je pro nás, jakožto obyvatele nejvíce atheistického státu v Evropě, nepochopitelné. Nicméně dokážeme pochopit, že 1/4 Američanů si myslí, že jejich tým byl někdy prokletý. Konec konců k podobným vysvětlením často docházíme i my.

CEO společnosti PRRI, Robert Jones k tomu dodal:

Američané se pomalu připravují na letoční Super Bowl a polovina fanoušků – tedy asi 70 milionu Američanů věří, že na hřišti je 12. muž, který ovlivňuje výsledek.  Významná část Amerických sportovních fanoušků věří, že můžou přivolat pomoc od Boha, nebo že Bůh hraje významnou roli ve hře.

prri

PRRI prováděla výzkum telefonicky a dotázala se 1 011 lidí, což je docela slušné číslo. Jedná se tedy o docela slušný vzorek a dá se očekávat, že tyto čísla odpovídají realitě.

A jak to nakonec celé dopadlo? Vítězem letošního ročníku se stál tým Seattle Seahawks. Ve finále rozdrtil Denver Broncos 43:8. Myslíte si, že tento výsledek byl ovlivněn Bohem?

zdroj: huffingtonpost.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru