Dnes vyšlo 15 článků

Policisté v České republice testují elektromobil

Policisté v Jihočeském kraji budou po dobu tří týdnů jezdit v elektromobilu, který mají zapůjčený od společnosti ČEZ. Bezpečnostní složka se chce blíže seznámit s automobilem na elektrický pohon, neboť každoročně v tuzemsku počet elektromobilů stoupá.

Aktuálně Česká republika čítá asi tisíc registrovaných elektromobilů, přičemž každoročně přibude několik set dalších kusů. V loňském roce došlo k registraci celkem 367 elektromobilů.

policie elektromobil

Policie testuje elektromobil. Zdroj: ČEZ

„Dosud elektromobil nezpůsobil žádnou větší dopravní nehodu. S rostoucím počtem podobnou nehodu bohužel vyloučit nelze. Elektromobil má specifické vlastností a i pro nás je důležité, abychom věděli, co nás při případném zásahu čeká,“ vysvětlil Jiří Matzner, mluvčí Jihočeské policie.

Policie působící v Temelíně si zcela zdarma zapůjčila na tři týdny elektromobil VW e-Golf, který se vyznačuje stejně jako obdobná vozidla tichým provozem, dobrým zrychlením a vysokonapěťovými prvky.

„Považujeme za nutné dávat elektromobily k dispozici složkám integrovaného záchranného systému. Do testování už se zapojili hasiči v různých krajích. Je dobře, že policie vyzkouší nejen jízdní vlastnosti, ale zapojí i své odborníky, kteří by zasahovali přímo u nehod,“ poznamenal Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

vw e-golf

VW e-Golf, Zdroj: ČEZ

Jihočeští policisté chtějí elektromobil využít při osvětové činnosti na dětských letních táborech.

„Vždycky apelujeme na děti, aby dávali na přechodech maximální pozor. Elektromobily jsou v tomto směru krásným příkladem, protože nelze spoléhat na sluch a je potřeba několikrát se rozhlédnout. Na druhou stranu se s jejich rozvojem sníží hluk a emise. Jihočeská policie chce být moderním bezpečnostním sborem, také proto jsme využili nabídky seznámit se s novou technologií,“ doplnil Matzner.

V letošním roce se doposud registrovalo 105 nových elektromobilů. Ale toto číslo se do konce roku ještě navýší. V roce 2015 byly v České republice nejprodávanějšími značkami, které se věnují elektromobilům, Volkswagen, Nissan, BMW a Tesla Model S.

ČEZ spolupracuje s mnoha automobilkami, obchodními centry a radnicemi po celé České republice. Také má na starosti provoz 66 veřejných dobíjecích stanic, jichž má přibývat.

Zdroj: ČEZ

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru