Policie v Chicagu zatkla 6 osob zapojených do podvodných nákupů v obchodech Apple Store

Policie včera zatkla šest obyvatelů New Yorku, kteří se pokoušeli udělat podvodné nákupy v obchodech Apple Store v oblasti Chicaga. A podle policie se jednalo o dokonale organizovanou trestnou činnost.

Z New Yorku do Chicaga přiletěli letadlem na mezinárodní letiště O’Hare, kde si na falešný identifikační průkaz půjčili automobil. Objížděli obchody Apple Store ve snaze udělat podvodné nákupy. Podezřelí používali falešnou identitu a ukradená čísla kreditních karet různých lidí z celé země.

apple-763766_1280

Policie v Chicagu zatkla 6 zločinců zapojených do podvodných nákupů v obchodech Apple Store. Zdroj: Pixabay

„Získali jsme informace o podezřelé činnosti už minulý týden. A při dalším vyšetřování bylo odhaleno, že podezřelí používali ukradené identity a ukradená čísla kreditních karet obětí po celém světě, aby nakoupili v Apple Store,“ oznámila policie.

V posledních dnech policie zvýšila dohled nad obchody Apple Store v Chicagu, přičemž včera spadla klec. Podezřelí byli zatčeni. Policie zároveň zabavila zboží značky Apple v hodnotě za více než 10 tisíc dolarů. Podvodníci nyní čelí obvinění z několika zločinů a jsou v okresním vězení.

Obchody Apple Store jsou nejčastějším cílem loupeží a pokusů o podvod, protože produkty mají vysokou hodnotu. Například minulý měsíc zloději vydávající se za zaměstnance Apple Store ukradli zboží hodnotě 66 tisíc dolarů. Ale mnohem zajímavější je případ muže z Floridy, který ukradl zboží z Apple Store v hodnotě 309 tisíc dolarů.

Zdroj: 9TO5Mac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru