Policie snadno zjistí, zda za jízdy smskujete

Policie snadno zjistí, zda za jízdy smskujete

Jistě víte, že psaní SMS zpráv během řízení je neskutečně nebezpečné a v mnohých státech dokonce ilegální. Zřejmě si ale říkáte, že policie přece nemůže trestat něco, co nevidí, že? Jenže to se mýlíte. Pokud se opravdu domníváte, že cestou do práce klidně můžete napsat kamarádovi, že byste zašli na oběd, připravte se na pěknou odměnu v podobě pokuty. Přichází totiž unikátní snímací zařízení.

Mobilní telefon během svého používání vysílá rádiové frekvence, které mohou být zachyceny. Frekvence se liší v závislosti na tom, jakou činnost na mobilu provozujete. Jiné frekvence jsou pro používání mobilních dat, hlasové hovory a samozřejmě textové zprávy.

Zjistí, co na mobilu děláte

No a ve Virginii existuje společnost ComSonics, která toho chce využít. Chtějí policii vytvořit zařízení, které by mohlo fungovat jako takový radar. Policista by zaměřil své vozidlo s přístrojem na vás a podle signálu by zjistil, co na svém mobilním telefonu zrovna děláte. Pokud SMSkujete, máte průšvih.

O své soukromí se samozřejmě nemusíte bát. Přístroj by měl být schopný detekovat, jakou činnost provádíte, ale nezvládne signál převést do čitelné podoby. Nikdo se tak nedozví, jaké prasárničky píšete své lásce. Jde jen o detekci.

Problém samozřejmě nastává ve chvíli, kdy se ve vozidle nachází více pasažérů. Policie nezjistí, od koho přesně signál jde. Než vás požádají, abyste jim ukázali historii zpráv, odeslanou zprávu můžete vymazat a nic vám na místě nedokáží.

Každopádně zařízení se ještě běžně nepoužívá. Je potřeba ho otestovat a nechat schválit státními orgány. Pak se uvidí.

Zdroj: DailyDot, fotografie: Flickr – dwightsghost

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru