Dnes vyšlo 15 článků

Policie ČR na Facebooku!

Policie ČR na Facebooku!

Policie České republiky bude mít vlastní účet na Facebooku. Po vzoru ostatních státních složek, jako je armáda a hasiči, budeme moci komentovat jejich příspěvky. Hlavním účelem facebookového účtu bude informovat fanoušky o policejních pracích.

19349410_10207000933421957_528796745_o

Provoz stránek nebude jednoduchý. Správu účtu bude mít na starosti více než 30 lidí.

Účet existoval už půl roku bez aktivity. I přes svou ne aktivitu už má policie pár stovek fanoušků. Zatím bylo zveřejněno přibližně 6 příspěvků. Martin Jaroš je marketingový expert, podotýká, že je naše policie velmi zaostalá v porovnání se západními zeměmi.

První příspěvkem byl graf, který ukazuje k čemu má stránka sloužit a k čemu ne. Policie chce předejít zbytečnému zahlcení dotazy od fanoušku.

Jistě jste ještě nezapomněli na poslední útok v Londýně poblíž London Bridge. Britští policisté komunikují s civilisty především přes sociální sítě. Většina Britů se o útoku dozvěděla právě z facebookové fanpage. Upozornila občany, aby byli obezřetní a zachovali klid. Dokonce i v africké Zambii je policie mnohem aktivnější, je to téměř nesrovnatelné.

19357604_10207000933341955_1556723917_n

Fanpage policie přitom nejsou žádnou novinkou. Městská polici v Praze a v Brně Facebook denně používá. Policie tak bude mít nástroj na to, aby se vyjádřila k určitým kauzám, které mohou být modifikovány médii. Konečně s námi bude moc policie komunikovat.

Sociální sítě jsou už plnohodnotným zdrojem a místem k vyjádření nejrůznějších institucí a soukromých osob. Dnes se očekává, že budeme neustále on-line a tak se tomu přizpůsobily i bezpečnostní složky.

Zdroj, text/foto: aktualne, facebook 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru