Dnes vyšlo 15 článků

Policejní brutalita na YouTube: Vozíčkář s dívkou „zaútočili“ na „pokojně procházející“ policisty

Policejní brutalita na YouTube: Vozíčkář s dívkou „zaútočili“ na „pokojně procházející“ policisty

Další případ policejní brutality přináší jako vždy největší server pro sdílení videí YouTube.com. Tentokrát se jedná o krásnou ukázku citlivosti našich ochránců zákona, natočenou včera v Českých Budějovicích.

Po videu na YouTube.com, na němž američtí policisté zastřelili psa, přinášíme další ukázku nepřiměřeného policejního zásahu – tentokrát z českých luhů a hájů.

Incident se odehrál včera v Českých Budějovicích. Město poslední týdny žije demonstracemi a nepokoji, které vyvolal incident mezi majoritou a romskou menšinou, který se odehrál na sídlišti Máj. I v takto složité situaci je ovšem sporné, zda policisté měli nárok se chovat tak hrubě, jak ukazuje video.

Na videu vidíme vozíčkáře a dívku, jak sledují blížící se rojnici policistů. Zda policisty nějakým způsobem provokovali, pokřikovali na ně, není známo. Policisté se u dvojice zastavují, přičemž muže na vozíku patrně i bijí obušky a do dívky, která jej doprovází, strkají tak hrubě, až dívka přepadává přes oplocení restaurační zahrádky.

Na YouTube se po zveřejnění videa již zvedla vlna nevole a kritiky na adresu české policie.

Mají policisté právo se takto hrubě chovat k zjevně neozbrojeným a nejspíše i zcela neškodným lidem? Jak celou situaci vnímáte vy?

Komentáře

  • Metuzalem

    V žádném případě nepodporuji DS, ale tohle je zcela evidentně nepřiměřené. Dyť ta holka tam jen stála a maximálně něco říkala… ovšem za to jí strčit přes plot? Ten bývalej estébák, co to udělal musí být opravdu charakter… a pak taky nerozumim tomu, že jeden z kluků jí tam šel zvednout (ostatně, kdo by nešel pomoct ženě, kterou někdo shodí přes plot…) a nakonec dostal ještě taky?… ACAB

  • Rémi Simeón

    Tedy dle policejních regulí, nesmí policie zasahnout proti osobě invalidní či podstižené či nemocné a pod.. Ani proti jejímu doprovodu. Takže je jedno, co říkala , fízli na to jsou cvičeni a nesmí na pouze slovní vyjádření reagovat fyzicky. Navíc je to nejspíš tak, že fízli byli sprostí na ně (že neopustili prostor) a ona či oni jim odpověděli. a nejspíš v souvislosti s invaliditou . Co se týče tohoto útoku na dívku, jasný úmyslný tr,. čin ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, Hodit po zádech na záda a na hlavu je nebezpečné a toto nesmí ani při oprávněném zásahu .Ostatní fízli, co jen přihlíželi se dopustili tr. činu nadržování, dále neposkytnutí prrvní pomoci. Dále naopak mladík co přišel pomoci dívce na nohy jí v tu chvíli poskytoval první pomoc, mohla totiž také mít zlomeny krční obratle Takže zaútočit na člověka, co poskytuj 1. pomoc je rovněž tr. čin a ostatní detto nadržování. Prostě, celá fízlácká soldateska do vazby , jsou dány 3 důvody a tuto četu rozpustit (papírově) ikdyž i v kyselniě solní by to bylo málo. Kde se bere tolik imbecilů v unifomách , nevím . Dále se fízli pohybovali v restaurační předzahrádce , jež je pronajatá z vlastnictví města , zapsané na LV 10001 a to je vlastně nikoliv veřejné prostranství , ale tím že je to pronajaté a ohraničené , je to součást restaurace jako takové , neboli prodloužená součást soukromého interieu, kteru ti fízl blbi poškodili rovněž. Takže v tu chvíli, když na dívku zaútočili podruhé a na toho mladíka, co jí poskytoval 1. pomoc, oni již byli ne na veř. prostranství, ale v soukromé restauraci a tam neměli co zasahovat ani ji poškozovat. Prostě celou polici dát pod kuratelu a GI rozpustit a udělat nový orgán naprosto civilní a pokud možno mimo zastupitelství st. Tam jsou také imbecilové .Detto i na soudech.

Nahoru