Policejní brutalita na YouTube: Vozíčkář s dívkou “zaútočili” na “pokojně procházející” policisty

Policejní brutalita na YouTube: Vozíčkář s dívkou “zaútočili” na “pokojně procházející” policisty

Další případ policejní brutality přináší jako vždy největší server pro sdílení videí YouTube.com. Tentokrát se jedná o krásnou ukázku citlivosti našich ochránců zákona, natočenou včera v Českých Budějovicích.

Po videu na YouTube.com, na němž američtí policisté zastřelili psa, přinášíme další ukázku nepřiměřeného policejního zásahu – tentokrát z českých luhů a hájů.

Incident se odehrál včera v Českých Budějovicích. Město poslední týdny žije demonstracemi a nepokoji, které vyvolal incident mezi majoritou a romskou menšinou, který se odehrál na sídlišti Máj. I v takto složité situaci je ovšem sporné, zda policisté měli nárok se chovat tak hrubě, jak ukazuje video.

Na videu vidíme vozíčkáře a dívku, jak sledují blížící se rojnici policistů. Zda policisty nějakým způsobem provokovali, pokřikovali na ně, není známo. Policisté se u dvojice zastavují, přičemž muže na vozíku patrně i bijí obušky a do dívky, která jej doprovází, strkají tak hrubě, až dívka přepadává přes oplocení restaurační zahrádky.

Na YouTube se po zveřejnění videa již zvedla vlna nevole a kritiky na adresu české policie.

Mají policisté právo se takto hrubě chovat k zjevně neozbrojeným a nejspíše i zcela neškodným lidem? Jak celou situaci vnímáte vy?

Komentáře

Nahoru