Dnes vyšlo 15 článků

Policajt zastavil autonomní auto od Googlu, protože jelo příliš pomalu

Technologický gigant Google se zabývá vývojem autonomních automobilů poměrně dlouhou dobu. Autonomní vozidla najezdily už více než milion mil, přičemž nebyla zaznamenaná žádná dopravní nehoda. Nicméně, nejnovější informace naznačují, že policajtům se tak dokonale vyhýbat neumí.

Jeden ze zaměstnanců společnosti Google na sociální síti Twitter zveřejnil obrázek autonomního automobilu Google, které zastavil policajt za pomalou jízdu. Google zveřejnil podrobnější informace na své síti Google+ a vysvětlil, co se vlastně stalo. V daném čase byl v automobilu zaměstnanec Googlu, který dohlížel na plynulou jízdu. Policajtovi vysvětlil, že autonomní vozidlo má omezovač rychlosti pouze na 25 mil za hodinu (40 km/hod). Vozidla totiž mají sloužit k bezpečné jízdě, nikoliv k závodění na sídlištích.

google

Policajt zastavil autonomní vozidlo od Googlu.

Při testování vozidel bez řidičů se může stát cokoliv, dokonce i policejní kontrola. Policajt vzal celou situaci s humorem.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru