Políbila policistu a stala se hitem internetu

Šikovný fotograf zachytil neočekávaný moment. Podařilo se mu zmáčknout spoušť přesně ve chvíli, kdy se dvacetiletá Italka Nina De Chiffre pokusila políbit Salvatora Piccione. Na tom by sice nebylo nic až tak zvláštního, ale Piccione je policista. A díky tomu byla Nina obviněna ze sexuálního obtěžování. A její fotka se stala hitem internetu.

Nina De Chiffre během protestu proti vysokorychlostnímu železničnímu spojení v Itálii políbila důstojníka. Fotka, která událost dokumentuje, se pak stala hitem. Šířila se po sociálních sítích a stala se prakticky symbolem protestu.

A to je ona - ta slavná fotografie.

A to je ona – ta slavná fotografie.

Ale COIS, unie zastupující italské policisty, to viděla jinak a stěžoval si. Generální tajemník unie, Franco Maccari, uvedl následující:

„Obvinili jsme ji ze sexuálního obtěžování a urážení veřejného činitele.“

Polibek byl prý v kontextu, v jakém se stal, dost neuctivý. Navíc vysvětloval, že pokud by to bylo obráceně, tedy kdyby policista políbil demonstrantku, byla by z toho třetí světová. A pro úplné vysvětlení dodal ještě jeden příklad:

„Nebo kdybych jí sáhl na zadek? Byla by pobouřená. Takže pokud něco takového udělá muži ve službě, mělo by to být tolerováno?“

A jaký názor na to mají sami aktéři? Piccione se k tomu staví naprosto profesionálně:

„Když mám na sobě uniformu, reprezentuji policii, a tak mám povinnost nereagovat na provokace.“

A jasný názor na to má i De Chiffre, která na svém Facebooku zveřejnila danou fotografii s komentářem že „by všechna ta nechutná prasata pověsila vzhůru nohama“. Jeden z policistů totiž ublížil i jejímu známému, který se s ní demonstrace účastnil.

Popularita stoupá

Přitom dala Nina policistovi pusu jen na plexisklo jeho helmy. Taková maličkost jí stačila k tomu, aby se stala slavná. Široká veřejnost a komunita na sociálních sítích za ní rozhodně stojí. Líbí se jim její postoj, že si z celé záležitosti chtěla udělat radost. Jen ten generální tajemník je zřejmě prostě trochu suchar.

A popularita stále stoupá. Na Facebooku už dokonce vznikl Niny falešný profil. Profilová fotka je zvolena velmi stylově a když budete trochu zkoumat, zjistíte, že je ve vztahu se Salvatorem Piccione. I ten se přidal na Facebook před pár hodinami.

nina_de_chiffre

Falešný profil Niny se na Facebook přidal před pár hodinami. A už je ve vztahu s Salvatorem.

Zdroje: mirror, news.com.au

Komentáře

Nahoru