Pokud selže SW oprava, Samsung bude rozdávat nové Galaxy S8

Před pár dny jsme psali, že některé majitele nového Samsungu Galaxy S8 trápí červený odstín obrazovky. Není to žádný výmysl uživatelů, společnost potvrdila, že je to reálný problém, a pracuje na jeho vyřešení. Chystá se vydat aktualizaci softwaru, která by měla pomoci. Jenže je možné, že ani to červené displeje nespraví.

Podle informací The Investor by měl Samsung zveřejnit aktualizaci nejpozději příští týden, nicméně její účinností si asi moc jistý není. Pokud softwarový update nezbaví uživatele načervenalého odstínu, bude jim Samsung rozdávat nové telefony.

samsung-red

Co vůbec chybu způsobuje?

Někteří odborníci tvrdí, že je to jen barevná nevyváženost, tedy softwarový problém, ale většina jich je skeptických. Prý se bude jednat spíš o hardwarovou chybu.

„iPhony od Applu, stejně jako řady Galaxy S a Note od Samsungu už měly podobné problémy – žlutě tónované obrazovky a vertikální červené čáry na displeji. Týká se to výrobního procesu. U OLED panelů je obtížné rovnoměrně rozmisťovat luminiscenční organický materiál, což způsobuje změnu barvy,“ popisuje jeden odborník.

Takovou výrobní chybu by nešlo opravit aktualizací softwaru. Jaká je pravda, se dozvíme už příští týden. Následující dny také odhalí, kolika lidí se problém s červeným displejem týká. První připomínky přišly od uživatelů, kteří svůj telefon dostali ještě před zahájením oficiálního prodeje. Ten už byl ale spuštěn, takže případů bude nejspíš přibývat.

Komentáře

Nahoru