Pokud se přestěhujete do této italské vesničky, dostanete 54 tisíc korun

Starosta odlehlé horské vesnice v Itálii zaplatí 2 tisíce euro (cca 54 tisíc korun) každému, kdo se do vesnice přestěhuje. Chce totiž zabránit tomu, aby se z vesnice stalo místo duchů. Jestliže se tedy přestěhujete do vesnice zvané Bormida, které leží 420 metrů nad mořem na severozápadě regionu Ligurie, potom si přijdete na slušný příspěvek. A nejen to.

V Bormidě žije momentálně 394 lidí, kteří platí měsíční nájemné ve výši 50 euro (cca 1 300 korun). Starosta Daniele Galliano našel způsob, jak vdechnout vesnici opět život. V posledních desetiletích zde populace rapidně klesla, protože mladí lidé odcházejí za prací do nejbližšího velkého města Savona.

garda-202065_1280

Zdroj: Pixabay

Podrobnosti ještě musí schválit městská rada, jak napsal Daniele Galliano na svém Facebooku. Ale pokud vše půjde tak, jak má, potom by příští rok každý, kdo se přestěhuje do Bormidy, mohl dostat 2 tisíce euro. A dokonce by vás neminulo ani výhodné nájemné, přičemž za menší byt zaplatíte 50 euro a za větší 120 euro (cca 3 200 korun) měsíčně.

„Uvítáme každého, kdo tady chce žít. Jsme malá obec, ale velice příjemná. Jsme vysoko v horském prostředí, ale nedaleko od moře. Vyznáváme zdravý životní styl a vzduch je zde velice čistý,“ řekl jeden z obyvatel.

Co v takové vesničce budete dělat? V podstatě tam není nic moc co dělat. Život je zde jednoduchý a přirozený. Jsou zde lesy, kozy, církev a spousta dobrého jídla. Je to tam život bez stresu.

Zdroj: The Guardian

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru