Dnes vyšlo 1 článků

Pokud jste měnili heslo na LinkedIn, tak jste se stali obětí vykradení dat

Ruští hackeři se nabourali do sítě LinkedIn a vybrali si pracovní kontakty 6.500.000 lidí. Jejich hesla a přístupy k účtům dali volně k dispozici na internet. FBI vede rozsáhlé vyšetřování.

Uživatelé byli ihned infromováni, že jejich hesla se objevila na stránkách ruského webu. Obdrželi email s instrukcemi, jak hesla obnovit, protože byla ihned smazána ze systému samým LinkedIn. Pokud ale hackeří byli v systému, tento krok mohl být neúčinný  a bude znovu potřeba změnit přístup.

Jména k účtům se veřejně neobjevila, ale informace, které se na účtech nacházejí, mohou posloužit k řadě phishingových útoků. Emaily také nebyly zveřejněny, ale nepochybně se nacházejí v rukou hackerů. Dalším problémem jsou prémiové účty, které se platí prostřednictvím kreditních karet. I tato data jsou pravděpodobně vyzrazena.

Sociální síť Linkedin zahájila provoz v roce 2003 pro hledání pracovních kontaktů a jejich rozvoj. Síť sdružuje kolem 160.000 uživatelů a v létě 2011 se otevřela také ruskojazyčným oblastem.

Zdroj: News Yahoo

Štítky:

Komentáře

Nahoru