Pokémoni dnes oslavují 20. narozeniny

Pikachu, Bulbasaur, Charmanden a další pokémoni se staly hitem dětského světa v devadesátých letech. Podnětem k natočení animovaného televizního seriálu Pokémon byla populární videohra, která spatřila světlo světa přesně před dvaceti lety.  

Animovaný seriál, který vznikl v roce 1997, se dostal do povědomí dětí po celém světě během relativně krátké doby. Část animovaného seriálu se dokonce odvysílala v České republice. Původní název je Poketto Monsutá, což v angličtině znamená Pocket Monsters a v českém ekvivalentu se jedná o Kapesní příšerky.

1434293551_b46901baff_o

Videohra Pokémon slaví 20. narozeniny.

Hlavní hrdinou je desetiletý Ash Kechum, který žije v Oblázkovém městě. Nadpřirozené příšerky dětem rozdává profesor Ouk. Nicméně Ash při rozdávání příšerek zaspal, a proto dostal tu poslední jménem Pikachu. Na první pohled se jedná o velkou žlutou myš, která je však docela tvrdošíjná. A bez varování vypouští blesky, když se jí něco nelíbí. Pikachu se s Ashem nakonec spřátelí a ve světě začnou společně vyhrávat Pokémonovou ligu.

Přesně před dvaceti lety vznikla videohra, která byla velice úspěšná. Byla přeložená do několika jazyků. Na vývoji se podílel dnes osmačtyřicetiletý Junichi Masuda. Hra byla původně určená pro herní konzoli Game Boy, kterou vyráběla společnost Nintendo.

„Vzpomínám si, že v té době se počítače zasekávaly a přehřívaly. Neustále jsem hru opravoval, což mi zabralo spoustu času. Před dokončením první série jsem zničil tři nebo čtyři počítače,“ prozradil vývojář Junichi Masuda.

Videohra měla obdobný námět jako samotný seriál. Účelem hrdinů bylo chytat pokémony do kapesních pokéballů. Poté pokémony trénovali, aby se mohli účastnit různých zápasů. Pakliže vlastníte virtuální konzoli 3DS od Nintenda, můžete si zakoupit původní série hry k příležitosti dvacátého výročí.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru