Pokeat: alternativní strava míří na Alza.cz

Pokeat: alternativní strava míří na Alza.cz

Jistě jste si všimli, že se na českém trhu objevují stále nové produkty alternativního stravování. Možná je to známka toho, že lidé nestíhají klasické stravování a nechtějí mu obětovat příliš času. Alternativní potraviny mají výhodu, že je nemusíte dlouho připravovat, často je koupíte už hotové a při konzumaci jim také nemusíte obětovat mnoho času. Stále sílící novinkou je Pokeat, která po roce na trhu oznamuje milionové tržby.

Pokeat je původně stratup. Založil ho Michal Kočí a Petr Vakoč. Nyní míří do nabídky internetového eshopu Alza.cz. Pokeat konzistencí připomíná pyré a obal novodobé přesnídávky pro děti – jenže toto jídlo je určeno dospělým. Pokeat je 100% přírodního původu – chia, lněný olej, pohanka, čirok, ovoce a tři druhy minerálů a proteinů. Má vysoký obsah proteinů, vlákniny a omega 3. Naopak neobsahuje žádný přidaný cukr, lepek ani GMO. Stejně jako jeho konkurenti obsahuje vyvážený poměr živin, které by měl dospělý člověk v jídle přijmout.

Zakladatelé stratupu Petr Vakoč a Michal Kočí vysvětlují, co je k výrobě Pokeat vedlo: „Oba jsme řešili problém, že sehnat zdravé jídlo bývá často značně komplikované a někdy prakticky nemožné. Já měl komplikace zejména na cestách, kterých absolvuji nespočet, Michal zase během pracovního nasazení”.

Pokeat dodržuje zásadu, že všechny suroviny, z kterých se vyrábí, musejí pocházet z České republiky. Do dnešních dní bylo možné zakoupit Pokeat pouze na eshopu, ale nyní míří na větší trh, s čímž pomůže nabídka na Alza.cz. Jedno balení Pokeat stojí 69 Kč. Pokeat si můžete vybrat ze 4 druhů: jablko + skořice, limeta + citron, rybíz, višeň + kakao.

Zdroj, foto: pokeat.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru