Pojďte pracovat do IT! Nejlepší plat vám v Česku nabídne Microsoft, nejhorší Hruška

Pojďte pracovat do IT! Nejlepší plat vám v Česku nabídne Microsoft, nejhorší Hruška

 Nikoho nepřekvapí, že v České republice nejlépe platí své zaměstnance softwarové firmy. Jejich protipólem jsou řetězce, kde se platy prodavaček pohybují i v desetkrát tak menších částkách. 

Na začátek je nutné upozornit, že se ve všech případech jedná o průměrné mzdy. Ta se s odměnami a benefity v jistých oblastech může pohybovat i nad 100 tisíc korun měsíčně.

Týdeník Ekonom přinesl žebříček 5 podniků s nejvyšší a naopak nejnižší průměrnou mzdou. Pokud z propočtů odečteme top manažery, první místo si v tom lukrativnějším výčtu ukořistil Microsoft. Jeho česká pobočka u nás zaměstnává na 200 lidí, kteří průměrně dostávají 163 tisíc korun měsíčně. Hned za Microsoftem je IBM Česká republika se 151 tisíci korunami, třetí poradenská firma McKinsey&Company Prague s odměnami na 137 tisíc korun.

1280px-Prague_Michle_Microsoft

Opačnému pólu kraluje maloobchodní řetězec Hruška. Průměrný plat tam vychází na 13 377 korun. V lehkém odstupu za ní se umístil Spar se 17  a Ahold s 18 tisíci.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Foto: wallconvert.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru