Pohádková knížka pro děti: Navrhněte si ji on-line

Pohádková knížka pro děti: Navrhněte si ji on-line

Hledáte pro svou ratolest vhodnou pohádkovou knížku a stále vám žádná nepadla do oka? Právě tento problém už bude minulostí. Rozhodla se ho totiž vyřešit společnost FourBears. Díky ní ušetříte spoustu času hledáním té vhodné knížky. Nebudete muset obsah knížky číst, protože si ho sami vytvoříte. A protože děti velmi rády pozorují knižní ilustrace, budete si je moci zvolit taktéž. Zkrátka si vytvoříte dětskou pohádkovou knížku na míru.

Na knižním trhu je obrovké množství knížek, které někdo napsal. Ale proč byste si nemohli napsat a zároveň navrhnout knihu podle sebe? Společnost FourBear se objevila na Kickstarteru, kde sklidila obrovský úspěch. Je to nápad maminky Juliette Eames, který je nevšední a přesto tak přirozený. Právě čtení a vyprávění pohádek je pro malé děti jedním z důležitých aspektů, jak budou v pozdějším věku vnímat svět kolem sebe. Máme tedy velikou zodpovědnost za výběr těch správných knih.

Snímek obrazovky 2017-11-20 v 11.18.18

Prvoplánově byla kniha určena na to, aby se v ní představily skutečné osoby z vaší rodiny. Představíte dítěti charaktery, které se v jeho okolí budou vyskytovat. Z pouhého snu se stala skutečnost, i vy se můžete stát spisovatelem a ilustrátorem v jednom.

Proces tvorby vlastní pohádkové knihy

Systém, jak si vytvořit svoji knihu je opravdu jednoduchý. V podtatě si jen vybíráte z široké škály možností a hledáte to pravé, aby výsledek naplnil vaši vlastní představu. Odpovíte na otázky, které se mají týkat hlavní knižní postavy. Systém pak vygeneruje její vlastnosti a příběh. Vyberete si ze 150 avatarů. Můžete si zvolit naprosto všechno. Prostředí, ve kterém se postavička bude pohybovat, pohlaví, barvu pleti apod. Celý výsledek pak obdržíte v e-mailu. Na základě toho se rozhodnete, zda se vám toto zpracování líbí a zda ho budete chtít převést do knižní podoby.

Snímek obrazovky 2017-11-20 v 11.16.52

Tento nápad získal na Kiskstarteru více, než si dal celý projekt za cíl. Zájemců o navržení vlastní dětské pohádkové knížky bude vác, než dost.

Zdroj, text/foto: kickstarter.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru