Dnes vyšlo 15 článků

Podzim s novinkami od Seznamu

Podzim s novinkami od Seznamu

Od příštího měsíce se dočkáme několika novinek od Seznamu. Během podzimu totiž začne uvolňovat nové verze svých služeb a mobilní aplikace. Vše by se to mělo stihnout do Vánoc. Změna, kterou pocítí asi nejvíce uživatelů, se bude týkat emailu. Možná vás potěší úplně nový koncept Streamu. A Lidé.cz si s novým pojetím možná získají více uživatelů.

Email

Pamatujete si, když Seznam s velkou slávou představil současný email? S velkou parádou se objevily štítky, filtry, řazení zpráv a podobná složitější nastavení. Tomu teď bude konec. Seznam zřejmě přišel na to, že všeho je potřeba využívat s mírou. Nebo si uvědomil trend dnešní doby – že v jednoduchosti je krása.

Nový vzhled bude volitelný, pokud si ho zvolíte, budete mít k dispozici pouze zjednodušenou funkcionalitu, zůstane vám možnost psaní, čtení, rychlých odpovědí a přeposílání. Pro běžné účely to stačí.

2013_09_24_Email1

K designu se nelze jednoznačně vyjádřit. Jednoduše pokud se vám líbí aktuální móda v této oblasti (jednoduchost), budete s ním zřejmě spokojeni. Najdou se však jistě takoví, kterým se líbit nebude.

Velké plus by se mělo projevit při práci s přílohami. Když vám přijde nějaký dokument, můžete si ho rovnou rozbalit pouhým popojetím dolů. Když budete potřebovat otočit obrázek, který vám přišel v příloze, půjde to jednoduše v emailu. To by mělo zjednodušit a zrychlit vaši práci s příchozí poštou.

2013_09_24_Email2

Stream

Do úprav na Streamu už nám nezbývá ani měsíc, přijdou 15. října. Co se týče vzhledu a přehlednosti, dostane více prostoru samotné přehrávání videí, jednodušší bude výběr jednotlivých pořadů a dílů. Na jakémkoliv zařízení si rovněž budete moci zapnout upozornění na nové díly vašich oblíbených pořadů.

2013_09_24_Stream

Největší změna se však týká obsahu samotných videí. Stream už totiž bude nabízet jen vlastní obsah, uživatelé nebudou nic nahrávat.

„Stream.cz byl dlouho jakýmsi hybridem úložiště uživatelských videí a redakčních pořadů. To změníme. Na Stream.cz bude pouze profesionální obsah, tedy pořady, které vyrobí naše redakce. Novou podobu služby jsme tomuto cíli uzpůsobili,“ vysvětluje Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Lidé

Od podzimních změn se budou Lidé.cz ještě více blížit přímočaré seznamce. Budou založeni především na fotografiích. Do profilu si budete moci napsat cokoliv podle vlastního uvážení, ale hlavně tam budete moci přidávat stále nové aktuální fotografie. Snaha je taková, aby váš profil připomínal jakýsi foto příběh vašeho života.

2013_09_24_Lide1

Seznamování pak bude fungovat na základě fotografií. Uvidíte někoho hezkého a podobně jako s přátelstvím na Facebooku mu pošlete žádost o konverzaci. Po přijetí této žádosti si budete moci psát zprávy.

2013_09_24_Lide3

Mobilní aplikace

Trend mobilních zařízení se nevyhýbá ani službám od Seznamu. Kromě responzivního designu se pro ty nejvyužívanější služby snaží vybudovat i aplikace pro iOS a Android.

„V současné době má většina našich služeb responsivní design, takže je pohodlné ji používat z jakéhokoliv zařízení, protože se mu přizpůsobí. Služby, které zatím responsivní nejsou, postupně upravujeme tak, aby i ony odpovídaly všem nárokům našich uživatelů. Stále ale existuje dost velká skupina lidí, která před mobilními responsivními verzemi služeb upřednostňuje aplikace, které si do telefonu chtějí stáhnout. I pro ně chceme mít většinu našich služeb dostupnou v podobě aplikace. Rozhodli jsme se, že do Vánoc chceme mít ve storech dostupné aplikace pro většinu našich hlavních služeb. V říjnu přijdou aplikace pro Stream.cz, máme připravenou aplikaci pro Sbazar.cz, Firmy.cz. Počítáme s aplikací pro Lidé.cz a pracujeme na aplikaci pro e-mail, Super.cz a Sport.cz,“ doplňuje Pavel Zima.

Zdroj: seznam.pr.blog

Komentáře

Nahoru