Dnes vyšlo 15 článků

Podvodníci získali od Applu a Amazonu 600 tisíc eur

Podvodníci získali od Applu a Amazonu 600 tisíc eur

Podvodníci na iTunes a Amazon nahráli vlastní písně a potom je nakupovali pomocí kradených kreditních karet. Takto vydělávala od ledna 2008 do června 2009 jedenáctičlenná skupina podvodníků, přičemž nelegálně získala 502 tisíc eur.

Apple a Amazon museli poškozeným držitelům karet vrátit. Celkově se tak škoda vyšplhala až na 1,2 milionu eur. Šéf gangu, Craig Anderson, koupil 24 identických notebooků a databázi ukradených karet. Z nich následně jeho pomocníci nakupovali hudbu, kterou do služeb sami nahráli. Platby tak Apple a Amazon posílal přímo podvodníkům.

Podvodníci se však snažili omezovat platby na 12 eur, aby nebyli podezřelí. Zaměstnanci Applu je však odhalili, když zjistili, že neznámá skupina z Wolverhamptonu má přibližně stejné tržby jako Madonna.

Britský soud poslal Andersona do vězení na 4 roky a osm měsíců. Dva roky si ve vězení posedí i 4 členové, kteří mu pomáhali v podvodech, jeden půjde do nápravného zařízení pro mladé a další si odpracují 80 hodin veřejných prací. Dva obžalované zbavil soud viny.

Zdroj: BBC

Štítky: ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru