Podvodníci na Facebooku vám slíbí tisícovku a dostanou vás do problémů

Počítačoví piráti vystupují pod hlavičkou České spořitelny. Ačkoliv na první pohled působí důvěryhodně, ve skutečnosti lákají na falešnou nabídku. Uživatelům slibují, že pokud použijí novou verzi internetového bankovnictví, obdrží bonus ve výši 1 000 korun. Nicméně uživatelé, kteří na tuto nabídku přistoupí, se dostanou do nemalých problémů.

„Upozorňujeme na podvodný profil na Facebooku, který jsme v posledních dnech zaznamenali a který se snaží vzbudit dojem, že patří České spořitelně. Podvodníci na tomto profilu nabízejí ‚nové internetové bankovnictví SERVIS 24‘,“ varují zástupci České spořitelny.

facebook_ukazka_falesny

Ukázka podvodné stránky na Facebooku, Zdroj: Česká spořitelna

Ve skutečnosti se nejedná o novou verzi internetového bankovnictví, ale touto cestou se kybernetičtí zločinci snaží vylákat přihlašovací údaje k bankovním účtům. A poté buď ukradnou veškeré peníze z účtu, nebo si sjednají nějakou půjčku.

V podstatě stačí, když propašují virus na chytrý telefon uživatele, a prostřednictvím škodlivého softwaru budou odchytávat autorizační SMS zprávy.

„Důrazně varujeme před jakoukoliv reakcí na výzvy uvedené na tomto profilu. V žádném případě neklikejte na nabízený odkaz a svoje údaje nevyplňujte nikam jinam než na oficiální stránky www.servis24.cz,“ je uvedeno v prohlášení České spořitelny.

skutecna_stranka_fb

Skutečná stránka na Facebooku, Zdroj: Česká spořitelna

„Komunikujte pouze s ověřenou stránkou České spořitelny. Poznáte ji podle modré fajfky (viz obrázek výše), všechny ostatní profily jsou podvodné. V případě jakýchkoliv pochybností nás kontaktujte na bezplatném telefonním čísle 800 207 207,“ dodali závěrem zástupci banky.

Zdroj: Česká spořitelna

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru