Podvodní dron s pohyby a tělem hada

Drony jsou na internetu v poslední době stále rozšířenější. Nově můžeme najít i video drona, který má tvar hada a dokáže se ladně hýbat pod vodou. Tento dron nese názvem EElume a je výsledkem spolupráce norské společnosti Kongsberg Maritime a společnosti Statoil. 

Cílem tohoto projektu je snížení nákladů na kontrolu, opravy a prohlídky podmořských těžebních zařízení nebo při čištění některých částí těžebních zařízení. Doposud totiž museli podvodní zařízení provádět specializovaní odborníci nebo velmi nákladná podmořská plavidla s lidskou posádkou.

Toto ale není jediné využití tohoto dronu. Tento dron bude velmi užitečný i při prohlídkách vraků nebo při hledání trosek po různých haváriích.

Obě společnosti se dokonale doplňují

Jedinečnost tohoto projektu spočívá v unikátním spojení společností, které se navzájem perfektně doplňují. Společnost Kongsberg Maritime se už 25 let věnuje podmořské robotice a společnost Statoil poskytuje přístup k reálným zařízením, která vlastní a zpřístupní dronům Eelume pro testování jednotlivých úkolů a prací.

eelume_nahledd

Zdroj: Drony

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru