Podvodné e-shopy lákají na nízké ceny, ale zboží nedodají

V poslední době se vyskytují případy klamání a okrádání zákazníků. Určité obchody si nechávají zaplatit předem nebo pomocí dobírky pošlou bezcenné zboží. Většinou nalákají zákazníky na nízké ceny žádaných mobilních a jiných technických zařízení.

APEK (Asociace pro elektronickou komerci) nyní varuje před obchodem „vasecena.cz“, který zneužívá chráněné logo APEKu. Tento obchod nabízí nízké ceny, ale zboží nedodává. Po umístění varování se na stránkách obchodu objevila pouze zpráva o možnosti vstupu oprávněných osob a nyní byl obchod zcela odstraněn. Podobná situace také vznikla kolem e-shopu AQmobil.

VaseCena

Při objednávání mobilních zařízení je potřeba sledovat také historii a solidnost obchodníka. Nabídka zboží může být fiktivní a peníze odejdou neznámo kam. A ještě může dojít ke zneužití informací z kreditní karty. Dovolání se spravedlnosti je potom velmi obtížné. Doména může být registrována fiktivně a provozovatel také nemusí být skutečná osoba.

Proto je třeba nakupovat u spolehlivých obchodníků a prověřit si obchod porovnáním ve vyhledávacích službách, zda není uveden jako nesolidní.

Zdroj: Pooh

Štítky: , , ,

Komentáře

Nahoru