Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Podvodné e-maily obsahují viry, varuje ASTERIE

V posledních několika dnech se opět rozmnožily případy podvodných e-mailů s falešným obsahem (zejména falešné exekuční výzvy k úhradě domnělého dluhu), které jsou odesílány z e-mailových adres různých (nic netušících) uživatelů. Část těchto e-mailů měla být údajně rozesílána z e-mailové adresy asterie@asterie.cz.

Společnost ASTERIE s.r.o., jako majitel uvedené e-mailové adresy, se od těchto podvodných e-mailů zcela distancuje a výslovně prohlašuje, že její e-mailová adresa byla k rozesílání podvodných e-mailů zneužita třetí osobou bez jejího vědomí. ASTERIE nemá s těmito zprávami nic společného. Společnost v současné chvíli podniká kroky k zabránění podobným podvodným jednáním do budoucna, nicméně možnost zneužití e-mailové adresy v současné době nemůže žádný uživatel zcela eliminovat.

Blíže k tomuto případu, o němž již proběhla rozsáhlá informační kampaň v médiích, viz též následující odkazy:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/spam-o-exekuci-dostaly-desitky-tisic-lidi/r~e054a8520cc911e4a54c0025900fea04/

A článek pojednávající o možnostech odeslání e-mailu s podvrženým odesílatem:

https://tech.ihned.cz/c1-57770760-hejtmanem-za-pet-minut-jak-snadne-je-podvrhnout-odesilatele-e-mailove-zpravy

Určitě tedy doporučujeme na základě podobných falešných výzev nic nehradit a zejména pak neotvírat přiložené soubory, které obsahují viry.

Kontakt:

Tiskový mluvčí

Michal Sütö

Mobil: +420 777 809 592

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru