Dnes vyšlo 15 článků

Podrobnosti o nových iPhone 5S a 5C

Podrobnosti o nových iPhone 5S a 5C

Úterní tiskovka Applu nám přinesla dvě nové zařízení, které jsme očekávali. Na této relativně malé akci Apple nahradil iPhone 5 z minulého roku za dva nové modely: iPhone 5C, který má plastový kryt a vyniká svoji nízkou cenou a iPhone 5S, který patří mezi nejmodernější smartphony.

iPhone 5S

iPhone 5S - nová vlajková lod Applu

iPhone 5S bude dostupný ve 3 barvách

O iPhonu 5S mnoho informací uniklo již dříve, takže žádné velké překvapení se nekoná. Kromě černé a stříbrné barevné kombinace bude k dostání i ve zlaté barvě. Největší změny ale proběhly uvnitř telefonu – bude v něm nový čip A7, který je 64bitový.

Apple slibuje, že tento nový čip dělá iPhone 5S mnohem rychlejším než jeho předchůdce. iPhone 5S například nově obsahuje i čtečku otisku prstů v tlačítku Home. Nyní tedy půjde odemknout telefon pouhým přiložením prstu na toto tlačítko.

Touch ID - nejzajímavější funkce iPhone

Otisky prstů – to je jistě nejzajímavější funkce nového iPhonu

iPhone vždycky patřil mezi smartphony s nejlepšími fotoaparáty. Sice má stále 8 megapixelů, ale obsahuje nový, o 15% větší senzor a vylepšený blesk. Nejedná se tedy o takový velký skok jaký činí Nokia, ale stále se jedná o slušný rozdíl.

iPhone 5S by měl samostatně bez kontraktu stát  $649 – v přepočtu tedy 12,5 tisíc korun.

iPhone 5C

iPhone 5C - levnější verze iPhone

iPhone 5C je dostupný v 5 barevných kombinacích

iPhone 5C je levnější variantou iPhonu. Oproti 5S je o 100 dolarů levnější, v přepočtu tedy stojí asi 10,5 tisíc korun. Dostupný bude v 5 barvách – bílé, červené, žluté, modré a zelené. Zhotoven je z barevného tvrzeného polykarbonátu.

Kromě toho Apple uvede do prodeje i speciální gumové obaly v různých barvách, které budou stát 29 dolarů – tedy necelých 600kč.

iOS 7

Většina novinek v iOS 7 již byla odhalena v červnu, takže žádné velké překvapení se nekonaly. Známo je ale jedno důležité datum – 18. září. Již tedy za 6 dní si nynější uživatele iPhonů budou moci stáhnout tuto novou verzi operačního systému.

Zdroj: theverge.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru