Podpořte firemní tým adrenalinovou hrou

Nápadů na teambuilding se dá po internetu dohledat nespočet. Většina portálů radí nějakou zážitkovou či adrenalinovou hru a my se nemůžeme nepřidat. O tom, co vám poradíme my, jste možná ještě nikdy neslyšeli. Jde totiž o aktuální novinku, která se v ČR začíná teprve zabydlovat. Přišla k nám ze zahraničí a pro firemní týmy je více než vhodná.

Jedná se o escape game Praha. Český ekvivalent k tomuto názvu zní „úniková hra“. Název je opodstatněný, protože je skutečně třeba uniknout. Utíká se z místnosti, kde se ocitne celý tým. Úkolem týmu je spolupracovat na různých hádankách a rébusech. Když se jim podaří je všechny vyřešit, dostanou se ven v určeném čase. Pokud nikoliv…. No je to jen hra, svět se nezboří. Ale v tom zápalu to často vypadá, že účastníci bojují, jako by jim šlo opravdu o život.

Proč je to dobrý teambuilding?

Protože celé je to hlavně o spolupráci. Exit room Praha jsou určené většinou pro 2 – 6 hráčů, někdy i více. V jednom člověku však hrát nelze. Sám by se ven nikdy nedostal. Úkoly jsou poskládané tak, že je potřeba více hlav. Navíc víc hlav víc ví. Zároveň nikdo nemůže pracovat samostatně. Komunikace je důležitá stejně jako dělba práce a řízení celého nápadu. Někdo to musí šéfovat, někdo musí vymýšlet nová a nová řešení záhad. Tým to rozhodně stmelí.

spoluprace

Spolupráce je tady nezbytná.

Kam se na exit game vydat?

Protože je to novinka, nejvíc jich v současné době najdete v Praze. Záleží na vašem konkrétním vkusu, protože každá hra je trošku jiná. Úkol je vždy stejný – dostat se z místnosti, ale je napasovaný na jiné téma. Jednou se nacházíte v Golemově skrýši, jindy se stanete součástí týmu tajných agentů. Možná by nebylo úplně od věci probrat téma se svými zaměstnanci.

Pro přehled toho, která úniková hra Praha by pro vás byla nejlepší, využijte web ExitGames.cz. Tam najdete všechny únikové hry v ČR včetně bližších informací a hodnocení lidí, kteří už je vyzkoušeli. Navíc pokud si objednáte hru přímo přes tento portál, získáte exkluzivní partnerskou slevu. Ceny se pohybují okolo 1000 Kč, což na teambuildingovou aktivitu není vůbec hrozné.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru