Tisková zpráva: Podpis memoranda o porozumění mezi hlavním městem Litvy a společností Uber

  • Bude spuštěn pilotní provoz systému sdílení jízd v jednom z nejprogresívnějších měst v Evropě.
  • Uber poskytne Vilniusu zkušenosti se sdílením jízd získané po celém světě.
  • Úřady ve Vilniusu docházejí k závěru, že sdílení jízd má příznivý vliv na životní prostředí, bezpečnost a možnosti volby pro spotřebitele.

Středa 28. října 2015 – Magistrát města Vilniusu a společnost Uber podepsaly memorandum o porozumění. Tento přelomový dokument stanoví zásady nového partnerství mezi magistrátem města a společností Uber, které ve vzájemné spolupráci v blízké budoucnosti spustí pilotní provoz sdílení jízd.

Hlavní město Litvy bude propagovat přínosy a přednosti regulace sdílení jízd na národní úrovni. Bude přitom vycházet z mezinárodních zkušeností společnosti Uber. Orgány města i Uber mají společný cíl: vytvořit pravidla pro optimální praxi, aby spotřebitelé i stát měli prospěch z rostoucí digitální ekonomiky, postavené na přímé poptávce od zákazníků.

„Vilnius učinil skutečně průlomové rozhodnutí. Vydal se cestou maximalizace přínosů, které může sdílení jízd a další nové on-demand platformy zajistit městům a občanům ve všech zemích světa. Z dohody uzavřené s městem Vilnius máme obrovskou radost a těšíme se na další rozvíjení naší spolupráce s tímto progresivním městem,“ prohlásil Mark MacGann, který ve společnosti Uber vede útvar veřejné politiky pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Podpis memoranda o porozumění potvrzuje klíčové poznatky svědčící o tom, jak přínosné může sdílení jízd být pro města a pro životní prostředí a jak může přispět k rozšíření spektra možností, mezi nimiž se spotřebitelé mohou rozhodovat.

„Podobně jako Estonsko, kde jsme nedávno navázali partnerství s finanční a celní správou s cílem nalézat chytrá řešení pro digitální ekonomiku, potvrzuje teď i Litva, že baltské státy mají jasnou vizi a silné vůdčí ambice. Podepsali jsme memorandum o porozumění s prvním městem v Evropě a věříme, že konstruktivní jednání v podobném duchu povedeme i s dalšími městy v celém regionu, s nimiž se chceme dělit o zkušenosti a zásady nejlepší praxe a učit se od sebe navzájem,“ dodal MacGann. 

Štítky: , ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru