Podpis a avatar – cválající koně vedle diskuzních fór

Podpis a avatar – cválající koně vedle diskuzních fór

Slovo podpis nebo avatar mnoha lidem naznačuje něco zcela jiného, než co znamená ve světě virtuální diskuze, sféře diskuzních fór. Ne každý podpis musí být psaný rukou a avatar nemusí být vždy hinduistický pojem, ale například jedna z hlavních prezentací každého uživatele diskusního fóra.

Co je to avatar? Je to malý obrázek prezentující uživatele diskusního fóra, herního účtu a dalších vymoženin moderního virtuálního světa. Avatar si uživatel může zvolit v nastavení svého účtu a skrze něj se prezentovat. Ve sféře diskuzních fór se ve většině případů zobrazuje po boku uživatelem psaného příspěvku. Jako avatar se nejčastěji vkládá obrázek. Ten může být jakýkoliv, fotografie slavné osobnosti, smajlík, zvíře nebo například i vlastní fotografie a další a další.

Co je to podpis? Setkat se můžete si s pojmy signature nebo sig (převzato z angličtiny). Je to něco jako poslední dovětek, kterým se uživatel může jakkoliv odlišit od ostatních nebo udělat výjimečným, prozradit své názory, či své vyznání a další. S podpisy se setkáte nejčastěji znovu v okolí diskuzních fór, kde se podpis většinou zobrazuje pod uživatelem psanými příspěvky. Jako podpis se dá použít i obrázek, nejčastěji takzvané userbary (velikost 350×19) nebo sigy, kde se velikost může lišit. Obrázky se nejčastěji prezentují rodilí grafici ukazující takto svá díla, nebo i obyčejní uživatele ukazující své koníčky, favority a různé.

Jelikož je vcelku zbytečné dále rozebírat podpis, který se u každého uživatele většinou liší, budeme si všímat avatarů. Ty si uživatelé rádi stanovují originální, nejlépe se svojí přezdívkou nebo oblíbenou věcí, činností. Krom možnosti vytvořit si avatar sám v programech jako je Photoshop, Gimp, Malování a další, existuje i řada serverů s volně stažitelnými avatary různé tématiky. Od usmívajících se smajlíků, po krásně vyfocená zvířátka, momentky sportovních klání až po fotografie slavných herců, hereček a další osobností, si tedy můžete avatar stáhnout například na stránkách:

 • https://www.avatarist.com/
 • https://www.allavatars.com/
 • https://www.avatarity.com/
 • https://www.avatarhell.com/
 • https://gdpit.com/avatars_pictures/
 • https://www.free-avatars.com/
 • https://avatars.jurko.net/

Na svůj avatar si v profilu můžete rovnou odkazovat (pomocí URL obrázku) nebo jej na server (na fórum) přímo nahrát. Využít můžete i například VIP možnosti našeho magazínu, přesněji našeho obrázkového uploadu, kde bude obrázek zachován na vždy.

Abychom však podpisy úplně nepominuli, zaměříme se i na oblíbené objekty zobrazující se v podpisech uživatelů a tím jsou již zmíněné userbary. Ty se vytváří se stanovenou velikostí 350×19 pixelů. Využívají se primárně pro diskuzní fóra, mohou být jak statické, tak animované a není na škodu si jich umístit například pod sebe více. Stejně jako avatary mohou znázorňovat určité vyznání, názor, oblibu a další. Tedy například oblíbený sport, oblíbený nápoj, město, stát, herce, herečku a další. Vytvořit si takový userbar je sice lehkou prací pro grafiky, ale existují i programy velice jednoduché a tím je například program UserbarGenerator a další. Userbary si však můžete na internetu i volně stáhnout a to například na stránkách:

 • https://www.userbarz.com/
 • https://www.userbars.com/
 • https://www.userbars.be/
 • https://userbars.sk/

Stačí zagooglit a naleznete jich velké množství. Větší množství userbarů si můžete i zanimovat v jednoduché internetové službě na adrese https://animator.userbars.com/ a máte jich v podpise hned více. Do podpisu si je vložíte pomocí značky BBCode, přesněji mezi tady [IMG]url userbaru[/IMG], tak to má většina fór.

Pokud i nadále nevíte o čem byl tento článek, nebojte se zeptat v komentářích a rádi Vám to vysvětlíme. Každý uživatel by měl být něčím originální a toho jeho nastavení podpisu a avataru určitě docílí.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru