Dnes vyšlo 15 článků

Podnikový messenger Slack chce další kolo investic

Podnikový messenger Slack chce další kolo investic

Podnikový messenger Slack před půl rokem získal investice ve výši milionů dolarů. Šest měsíců na to požádal o další investici ve výši 2 miliard dolarů.

Není tomu ani půl roku co Google Ventures vložili do tohoto projektu 120 milionů dolarů a Slack žádá další investici ve výši dvou miliard korun.

Mezi investory, kteří byli osloveni patří například Coatue Managent, Snapchat nebo Horizons Ventrues – investiční společnost Li Ka-Shinga.

S investicí chtějí vyměnit ředitele

Některé zprávy říkají, že pokud Slack získá investici vymění výkonného ředitele. Tím je zatím spoluzakladatel Stewart Butterfield, kterého má nahradit “operativnější” ředitel s potencionálem dostat aplikaci o kus dál.

Dalšími zakladateli tohoto projektu jsou Eric Costello, Cal Henderson a Serguei Mourachov.

Slack se ale odmítl k této věci jakkoliv vyjádřit.

Do čeho se vlastně investuje?

Slack je platforma, která má pomoci spolupracovníkům sdílet aktuální informace a soubory. Slack oznučuje sám sebe jako email “killera” a chce nahradit zastaralé emailování mezi kolegy.

V únoru tohoto roku oslavil Slack první rok existence a oznámil půl milionu aktivních uživatelů, kteří jsou začlenění do více než 60 000 týmů. Tito uživatelé strávili na této platformě přes 100 milionů hodin a poslali přes 300 milionů zpráv.

Slack je zdarma a nabízí klasické vylepšení běžného účtu, který vám přinese více úložného prostoru nebo neomezenou integrací softwaru třetích stran.

slack

Po půl roce další investice

Slack roste i bez reklamy rychleji než všechny ostatní projekty podobného rázu a proto není divu, že investoři nemají problém s vložením další finanční částky.

Během prvních investic vybral tento projekt přes 180 milionů dolarů. Kromě výše zmiňovaného Googlu se také do investic zapojilo několik angel investorů. Během šešti investičních kol (série A-D + dvě Seed kola).

Podle serveru Bloomerang se Slack dostává na hodnotu dvou a více miliard dolarů.

Zdroj: techcrunch.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru