Podnikejte snadněji! Pořiďte si virtuální sídlo společnosti

Podnikejte snadněji! Pořiďte si virtuální sídlo společnosti

Většina lidí, která už něco slyšela o virtuálních kancelářích, pochopila, že poskytují lukrativní adresu a komunikační služby. Firma pak působí profesionálněji a za nižší náklady, než by musela obětovat, kdyby virtuální kancelář neměla.

Nápad není příliš starý, jeho vznik umožnily dvě věci. První z nich je technologická inovace posledních let a virtuální věci jsou častou záležitostí. Druhou je skutečnost, že žijeme v době zahlcené informacemi.

Virtuální kancelář vlastně žádnou kanceláří není. Firma v ní fyzicky nesídlí, jen ji za své sídlo vydává. Nikdo samozřejmě nevykládá svým zákazníkům, jak je to skutečně. Firma se nechlubí svou virtuální kanceláří a chce, aby zákazník věřil, že společnost sídlí na významné adrese a dovolal se její asistentce, která tam skutečně sedí. Místo toho mluví s virtuální asistentkou, která pracuje z úplně jiného místa, ale zvládá se tvářit jako věrná zástupkyně vaší firmy.

Na danou adresu si klidně můžete pozvat obchodního partnera

Vrtá vám hlavou, co budete dělat, když se s vámi zákazník bude chtít sejít?  Pak nastává trochu problém a možná budete muset vše uvést na pravou míru. Nebo si stačí zařídit virtuální kancelář od firmy, která vám nabízí něco navíc. Jak jsme se dočetli na webu Firmus.cz, existuje i možnost krátkodobě si pronajmout zasedací místnost v budově virtuálního sídla. Nabízí ji pouze v lokalitě Praha 1 a Praha 2, takže s případnými jednáními s partnery musíte počítat už při zařizování virtuálního sídla. Ale rozhodně se to vyplatí.

Jak vám virtuální sídlo ušetří peníze?

1. Nebudete muset mít žádnou kancelář. Ve všech smlouvách a dokumentech budete mít zapsanou adresu virtuálního sídla, prakticky můžete pracovat třeba z domu. Ušetříte za pronájem, elektřinu, teplo, nebo kancelářský nábytek.

2. Budete působit profesionálněji. Všimněte si, že například zmiňovaný Firmus vám nabízí možnost zařídit si sídlo v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Když budete mít firmu ve známém městě na známé adrese, hned získáte plusové body oproti konkurenci.

3. Snížíte riziko. To se hodí hlavně začínajícím podnikatelům, kteří ještě nevědí, zda bude mít jejich byznys úspěch, a nemají peněz nazbyt. Kdybyste měli skutečnou kancelář, přibylo by spoustu věcí, které by se mohly pokazit.

4. Budete mít zasedací místnost. Posezení s obchodními partnery v kavárně sice působí přátelštěji, ale s vlastní zasedací místností budete působit daleko důvěryhodněji.

S virtuálním sídlem se dá také často výhodně pořídit ready made společnost, v ceně je veškeré papírování a zařizování, takže vám kromě finanční úspory také ubyde spousta starostí.

Fotka: Flickr – Universidad de Deusto

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru