Tisková zpráva: Podnikatelům chybí kanceláře i provozovny, Bezrealitky.cz tento segment výrazně posílí

Podnikatelům chybí kanceláře i provozovny, Bezrealitky.cz tento segment výrazně posílí

Největší český portál pro přímý prodej a pronájem nemovitostí Bezrealitky.cz se výrazněji zaměří na nabídku kancelářských prostor, provozoven i skladů. Reaguje tak na rostoucí poptávku ze strany zájemců a nedostatek vhodných nemovitostí na trhu. Portál v současnosti nabízí skoro tisícovku nebytových prostor po celé České republice a v příštím roce by rád jejich počet výrazně navýšil. Cílem je stát se v tomto segmentu – stejně jako v případě bytů a domů – zásadním hráčem na realitním trhu a důležitým partnerem majitelů a správců jednotlivých objektů.

Především ve velkých městech je kvůli ekonomickému růstu výrazný nedostatek nebytových prostor vhodných pro podnikání. Obsazenost kanceláří, provozoven i skladů je nejvyšší za deset let a některé typy prostor nejen v Praze dlouhodobě schází. Portál Bezrealitky.cz by proto majitelům rád ve svých kampaních připomněl, jak jednoduché je nabídnout jejich nemovitost k pronájmu svépomocí. Dle předpokladů jsou na trhu momentálně zatím neinzerované stovky tisíc metrů čtverečních volných kancelářských a skladovacích ploch od firem, správců, bytových družstev nebo jednotlivců.

Portálu Bezrealitky.cz se podařilo v segmentu nebytových prostor posílit již letos díky celorepublikové kampani, která jasně ukázala zájem ze strany majitelů a správců. V nabídce nyní má zařízené i nezařízené kanceláře jak v obytných domech v centrech měst, tak v business centrech nebo skladové plochy v průmyslových halách. Kanceláří má Bezrealitky.cz v aktuální nabídce skoro 450, skladů a dalších nebytových prostor pak dalších 500. Podle Hendrika Meyera, výkonného ředitele portálu Bezrealitky.cz, je potenciál ještě vyšší.

BR_aktualni_nabidka_nebytovych_prostor

„Věříme, že jsme schopni motivovat celou řadu vlastníků, aby zařadili své prostory do pronájmu. Týkat se to bude především menších a středně velkých ploch, často i těch, které jsou typově specifické, případně takových, kde vlastník uvítá spoluúčast na rekonstrukci,“ zmiňuje Meyer. „Řádově by se mělo jednat o stovky tisíc metrů čtverečních ve městech po celé České republice, které chceme pro celý trh zajistit v následujících letech. Již první vlna naší kampaně jasně ukázala, že celou řadu majitelů ploch prostě nenapadlo tyto prostory nabídnout k pronájmu, přestože o ně byl ve chvíli, kdy se objevily v nabídce, zájem.“

Jaké typy kanceláří a skladů momentálně chybí?

  • Kanceláře mezi 80 – 120 m2 do 20 minut od centra
  • Provozovny v centrálních městských částech s výlohami
  • Objekty kombinující kancelář a sklad
  • Skladovací plochy s možností vozové obsluhy blízko centra

Kdo nejčastěji hledá vhodné prostory?

  • Mikropodniky a malé podniky
  • E-commerce subjekty, které potřebují ke svému provozu i malé a středně velké sklady
  • Logistické společnosti, hledající městské huby
  • Prodejci v centrech velkých měst

O Bezrealitky.cz:

Bezrealitky.cz jsou největší službou nabízející možnost přímého prodeje nebo pronájmu nemovitosti a zároveň jsou jedním z nejnavštěvovanějších českých realitních webů. Měsíčně portál navštíví více než půl milionu zájemců o bydlení a každý měsíc se jeho prostřednictvím prodá zhruba 800 a pronajme kolem 3000 nemovitostí. Lidem portál na provizích, které by jinak museli zaplatit realitním kancelářím, ušetřil za první polovinu roku 2018 přes miliardu korun.

Zdroj, text/foto: bezrealitky.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru