Podnikání na internetu je stále lukrativnější záležitostí, kde se dají vydělat miliony bez práce

V roce 2015 Uber, největší taxi společnost na světě nevlastní žádná auta, nejbohatší obchodní společnost světa, Alibaba, nemá ani jeden sklad a největší zprostředkovatel ubytování, Airbnb, nevlastní jedinou nemovitost.

Žijeme v době kdy internetové podnikání zažívá obrovský boom. Na internetu existují stovky portálů, které vydělávají miliony a zároveň nevlastní žádný majetek z oblasti svého podnikání.

Nevytváří tak žádné zkutečné hodnoty a zároveň vydělávají obrovské peníze.

Taxislužba bez taxíků

Pro příklad můžeme uvést službu Uber. Ta v Americe rozpoutala fenomén, kde každý může nabídnout svůj automobil jako taxík. Ostatní uživatelé pak tyto “taxíky” vyhledávají v mobilní aplikaci a jezdí tak poměrně levněji než u běžných taxi společností. Uber začal expandovat i do jiných zemí a stal se tak největší taxi společností světa. Nevlastní ale jediné auto, které by ke své činnosti taxislužby určitě mít měli. Pouze spojují lidi.

Dalším pěkným příkladem je Facebook, který používají miliony uživatelů každý den. Facebook je uznávaným mediem, kde se lidé dozví spoustu zajímavých věcí aniž by majitelé tohoto gigantu vydali jediný článek. Pouze spojují lidi.

Zajímavým projektem poslední doby je pak Airbnb, který nabízí zprostředkování ubytování. Každý uživatel pak může na tomto webu nabídnout dům nebo jen pokoj k pronájmu. Ostatní uživatelé pak podle lokalit tyto nabídky vyhledávají a mohou se ubytovat v soukromém bytě nebo domě. Cena takového ubytování je pak samozřejmě nižší než v hotelu nebo penzionu. Airbnb je pouze internetová stránka a nevlastní jediný pokoj nebo byt, ve kterém by mohl někoho ubytovat. Pouze spojuje lidi.

Dalším zajímavým projektem je obchodní společnost Alibaba. Společnost Alibaba pomocí internetu spojuje obchodníky s odběrateli a provozuje vyhledávač zboží. Alibaba má větší obraty než eBay a Amazon dohromady aniž by vlastnili jediný sklad zboží. Opět můžeme říct že jen spojuje lidi.

 

Na internetu jsou stovky takových společností jako je Uber nebo Alibaba, které existují pouze na internetu a přece vydělávají obrovské částky. Zda tento trend i nadále poroste takovým tempem jako dnes uvidíme, jasné ale je že internet se stává stále zajímavějším místem. Je důležité říci, že lidé se přestali bát na nakupovat na internetu a ten si získává větší a větší důvěru. Jednou budeme veškeré zboží nakupovat pouze na eshopech.

Nyní vlastně můžeme říct že společnost Nokia měla geniální nápad na slogan, jen moc brzo.

 

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru