Podle žebříčku Trivago se pražské hotely umístily na devátém místě

Dovolená snů vám může vzít z rozpočtu opravdu nemalou částku. Celosvětový vyhledávač Trivago proto sestavil žebříček 25 destinací, kde jsou ceny v poměru cena / kvalita přijatelné. Z výsledků vyplynulo, že se Praha umístila na krásném 9 místě a předběhla dokonce i státy, jako je Finsko, Španělsko a Austrálie.

Nejvýhodnější ubytování najdete v Bělehradě v Srbsku, kde se průměrná cena za noc pohybuje okolo 2189 korun za noc. Nejdražší ubytování naopak najdete v Dublinu v Irsku. Praha vás vyjde na 2789 korun za noc.

4-download

Vyhledávač také uvedl, že na drahé a ne příliš kvalitní ubytování narazíte zejména v New Yorku, San Francisku, Las Vegas nebo v Miami Beach. Z evropských měst je na tom nejhůře Londýn.

Index je sestaven na základě algoritmu, který kombinuje hodnocení návštěvníků a průměrné ceny standardních dvoulůžkových pokojů. Pro zařazení do žebříčku musí mít destinace alespoň 50 hotelů a minimální průměr 150 návštěvníků na hotel.

2015-09-25-1443173705-5401584-Top25-thumbZdroj: Huffingtonpost, Trivago 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru