Podle mapy Googlu zjistíte, zda se vám vyplatí solární panel na střechu

Google už dávno oznámil své ambice zaměřit se na obnovitelné zdroje energie a teď chce tuhle cestu usnadnit lidem po celých USA. Mají totiž hezkou mapu, která pomůže odhadnout, zda má cenu instalovat solární panely zrovna na vaši střechu.

Projekt Sunroof není žádnou novinkou. Google jej představil před téměř dvěma lety, ale teď jej aktualizoval. Nyní obsahuje údaje o všech státech USA.

Sunroof využívá vizuální data z Google Maps a Google Earth a hodnotí, kolik slunečního světla dopadá v konkrétním místě. V úvahu bere obvyklé teploty v dané oblasti, postavení slunce na obloze v různých obdobích roku a stíny z okolních budov a stromů.

sunroof

Nejpříznivější podmínky má Houston

Google také zveřejnil přehlednou statistiku týkající se toho, kde v USA jsou nejlepší podmínky pro využití solárních panelů. Docela zajímavé je, že 80 % všech analyzovaných střech je prý vhodných pro solární panely – tzn. mají dostatek nestíněné plochy. V čele tabulky je Houston, další místa obsadila města Los Angeles, Phoenix, San Antonio a New York.

stats

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru