Podle investora Marka Cubana je Amazon největší startup na světě

Mark Cuban, miliardář, investor a majitel basketbalového týmu Dallas Mavericks, si nemyslí, že největšími startupy na světě jsou Uber či Airbnb. Podle něj je to Amazon.

„Myslím si, že Amazon je největší startup a největší společnost na světě,“ řekl Mark Cuban v pátek v rozhovoru pro CNBC.

amazon

Zdroj: Amazon

Investor poukázal nejen na velikost Amazonu, ale také na to, že se společnost nebojí investovat do nových oblastí a experimentovat v oblastech s novými technologiemi. Amazon zasahuje takřka do každého byznysu na světě, a proto Mark Cuban tuto společnost považuje za velice inteligentní.

„Vidím i to, že konkuruje Uberu,“ dodal Mark Cuban.

Mark Cuban má pravdu. Amazon je známý pro své tajné investice do nových projektů. Společnost začala jako online knihkupectví, které se postupně proměnilo v masivní obchodní konglomerát prodávající vše od zubní pasty přes džíny až po výpočetní techniku.

Amazon nedávno otevřel vlastní obchod s potravinami bez pokladen. Při nakupování se využívá technologie používaná v autonomních vozidlech. To může být důvod, proč si miliardář myslí, že Amazon konkuruje Uberu, který aktuálně testuje své první autonomní vozidlo.

Mark Cuban je americký investor, který si Amazon zamiloval. Jeho majetek se v současnosti odhaduje na 3,3 miliardy dolarů.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru